«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն իր ավանդատուներին առաջարկում է նորացված պայմաններով «Փոխարկային» ավանդատեսակը, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը: Ավանատեսակի առանձնահատկությունը կայանում է նրանում, որ պայմանագրի գործողության ընթացքում ավանդատուն կարող է ցանկացած պահի փոխարկել ներդրված ավանդի արժույթը տվյալ պահին Բանկում գործող համապատասխան արժույթի փոխարժեքով, որից հետո ավանդի համար կգործի տվյալ արժույթի համար սահմաված տարեկան պարզ տոկոսադրույքը ` ՀՀ դրամի դեպքում մինչև`12,2 %, ԱՄՆ դոլարի դեպքում` մինչև 8,2%, Եվրոյի դեպքում` մինչև 5,2 % տարեկան տոկոսադրույք:
«Ներդնելով ավանդներ «Փոխարկային» ավանդատեսակով` ավանդատուները հնարավորություն կունենան ստանալ տարեկան մինչև 12,2 տոկոս կայուն եկամուտ, ինչպես նաև Ավանդատուն կարող է ցանկացած պահի հետ վերցնել ավանդը կամ դրա մի մասը, նույնիսկ պայմանագրում նշված ժամկետից շուտ` համապատասխան ամսվա տոկոսների պահպանմամբ: Այս ճկուն բանկային գործիքնիդեալական լուծում է` ավանդատուներին անցանկալի փոխարժեքային տատանումներից ապահովագրելու համար, և նրանց հնարավորություն է տրվում դրանց արդյունքում կորուստներ չկրել»,- ասաց «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ Գովազդի և հասարակության հետ կապերի վարչության պետ Արմեն Արևյանը:
Ավանդի նվազագույն չափը սահմանված է 100.000 ՀՀ դրամ կամ դրան համարժեք ԱՄՆ դոլար կամ Եվրո: Հաշվարկված տոկոսները վճարվում են ամեն ամիս կամ պայմանագրում նշված ժամկետում և ըստ ավանդատուի ցանկությամբ կարող են տոկոսները կապիտալացվել և հաշվարկված տոկոսագումարը յուրաքանչյուր ամիս կավելացվի ավանդի մայր գումարին:

ЗАО «Банк Анелик» предлагает своим клиентам обновленные условия по депозиту «Конвертируемый». Как сообщает пресс-служба банка, особенностью вклада является то, что в период действия договора вкладчик может в любой момент конвертировать валюту вложенного депозита по соответствующему курсу, действующему в банке.
После конвертации по вкладу будет действовать процентная ставка, установленная для данной валюты: для драмового депозита – до 12,2% годовых, долларового – до 8,2%, депозита в евро – до 5,2%.
По словам начальника управления рекламы и по связям с общественностью Банка Анелик Армена Аревяна, данный гибкий банковский инструмент является идеальным решением для страхования клиентов от нежелательных валютных колебаний.
Минимальный размер вклада установлен в размере 100 тыс. драмов либо эквивалентной суммы в долларах и евро.
Начисленные проценты выплачиваются ежемесячно или по срокам, установленным в договоре. По желанию вкладчика проценты могут быть капитализированы, а рассчитанные процентные суммы будет каждый месяц начисляться на материнскую сумму вклада.