Մարտի 19-24-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 82,808,827 ԱՄՆ դոլար 387.73 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 106,931,593 ԱՄՆ դոլար 388.73 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 11,250,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 387.94 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,600,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 388.52 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մարտի 12-18 ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 30 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 48.4 մլնԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

24 Март 2012 - 12:41 AMT
С 19 по 24 марта на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 82,808,827 долларов США по 387.73 драма/1 доллар США и продано 106,931,593 долларов США по 388.73 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 11,250,000 долларов США по 387.94 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1,600,000 долларов США по 388.52 драма/1 доллар США.
С 11 по 18 марта объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 30 млрд драмов, а долларовых кредитов – 48.4 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.