Առայժմ չի որոշվել ընկերությունը, որը դիտարկելու է ռուս-վրացական սահմանով բեռների տեղափոխումը: Այդ մասին երկուշաբթի օրը ճեպազրույցում հայտարարել է Վրաստանի ԱԳՆ ղեկավարի տեղակալ Նինո Կալանդաձեն:
Ռուսական և վրացական կողմերից կողմից ԱՀԿ-ին Ռուսաստանի անդամակցության վերաբերյալ ձեռք բերված համաձայնագրի արդյունքում սահմանով բեռների տեղափոխման դիտարկումն իրականացնելու է շվեյցարական մասնավոր ընկերություններից մեկը:
Ինչպես հաղորդել են PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Վրաստանի ԱԳՆ-ից, ընկերության անունը հայտնի կդառնա մարտի 27-ին վրացական պատվիրակության՝ Շվեյցարիա կատարելիք այցի ընթացքում:
Ռուսաստանի և Վրաստանի սահմանին «Վերին Լարս» ՀԱԿ-ն ապահովում է միակ ուղիղ ցամաքային տրանսպորտային կապը Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև: Թուրքիայի և Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի շրջափակման պայմաններում «Վերին Լարսը» կարևոր դեր է խաղում արտաքին աշխարհի հետ երկրի տնտեսական կապերի մեջ:

Georgia's Deputy Foreign Minister Nino Kalandadze said on March 26 that the company to monitor cargo transfer over the Georgian-Russian border has not been defined yet.
In line with the agreement reached between Moscow and Tbilisi over Russia's membership in WTO, a private Swiss company will undertake to carry out cargo monitoring at the border.
As a PanARMENIAN.Net reporter was informed in the Georgian Foreign Ministry, the name of the company will be announced during the visit of Georgian delegation to Switzerland on March 27.
Upper Lars checkpoint at the Georgian-Russian border provides the only direct land route between Armenia and Russia. Given Armenia's blockade by Turkey and Azerbaijan, the Upper Lars has a key role in the country's economic links with the external world.