Մարտի 29-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 391.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 391.25 դրամ:
Մարտի 29-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 390.30 դրամ` մարտի 28-ի համեմատ ավելանալով 0.48 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 518.32 դրամ` նվազելով 1.74 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն նվազել է 0.07 կետով` կազմելով 13.28 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 29 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 1 млн. драмов по среднему курсу 391,25 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 391,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 29 марта составил 390,30 драма, увеличившись по сравнению с 29 марта на 0.48 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 518,32 драма, сократившись на 1.74 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,07 п.п. – 13,28 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.