«Հայջրմուղ» ՓԲԸ մարտի 30-ին ամփոփել է 2011թ. աշխատանքի արդյունքները: Ընկերության գլխավոր տնօրեն Պատրիկ Լորենը հայտնել է, որ ընկերությունը հաջողության է հասել ինչպես եկամտի առումով՝ 4 մլդր դրամ, աշխատանքի արդյունավետության բարձրացման, այնպես էլ ջրամատակարարման միջին տևողության երկրացաման առումով՝ մինչև 15 ժամ:
2011թ. ավելացել է ակտիվ սպառողների թիվը՝ հասնելով 150 000, այդ առնչությամբ գլխավոր տնօրենը հույս է հայտնել, որ սպառողների թիվը հաջորդ տարի կհասնի 200 000, որոնք բարեխղճորեն կվճարեն սպառած ջրի դիմաց: Այսօրվա դրությամբ ցանցում գործում է խմելու ջրի մաքրման 9 կայան, քլորակրման 62 կայան, իսնչպես նաև 28 պոմպակայան, գործում է 270 ջրամբար: Ընկերության տնօրինության տակ է գտնվում 10 000 կմ բաշխիչ ցանցը 37 քաղաքներում ու 282 գյուղերում:
«Կան գյուղեր, որտեղ ջրամատակարարման խնդիր կա, սակայն մենք առավելագույն ջանքերը կգործադրենք այդ խնդիրները լուծելու համար»,-ասել է նա:
2010թ. նախատեսվում է ջրամատակարարման տևողությունը ավելացնել 1 ժամով, ավելացնել հավաքագրման աճը 5 տոկոսով, կրճատել ջրի արտահոսքը մինչև 83 տոկոսը, ապահովել ջրի որակը ըստ պետական սանիտարական պահանջների:
Ջրամատակարարման ոլորտում կատարաված ներդրումները 2004թ. ի վեր կազմել են 40 մլն դոլար, ևս 100 մլն դոլար կառավարությունը մտադիր է ներգրավել ծառայությունների տրամադրումը բարելավելու համար:

30 Март 2012 - 14:10 AMT
ЗАО “Армводоканал” 30 марта подвел итоги работы за 2011 год, в течение которого, как сообщил генеральный директор Патрик Лорен, компания добилась успехов, как по линии доходов – 4 млрд драмов, повышения эффективности работы сотрудников, увеличения длительности водоснабжения в среднем до 15 часов.
В 2011 году увеличилось число активных потребителей – до 150 000, в связи с этим гендиректор выразил надежду, что их число в следующем году достигнет 200 000, которые добросовестно платят за использованную воду. На сегодняшний день в сети действует 9 станций по очистке питьевой воды, 62 станции хлорирования, а также 28 насосных станций, действует 270 водохранилищ ежедневного регулирования. В ведении компании находится 10 000 км распределительной сети в 37 городах и 282 деревнях по всей республике.
“Еще есть села, где существует проблема с водоснабжением, но мы приложим максимум усилий для решения этих проблем”, – подчеркнул он.
Планы на 2012 год – увеличение длительности водоснабжения на 1 час, повышение роста сборов на 5 процентов, сокращение утечек воды до 83 процентов, обеспечение качества воды в соответсвии с государтсвенными санитарными требованиями.
Инвестиции в систему водоснабжения, привлеченные властями Армении от международных структур, начиная с 2004 года, составили 40 млн. долларов, еще 100 млн. долларов правительство намерено привлечь для повышения качества предоставления услуг в системе водоснабжения Армении.