2012թ. առաջին եռամսյակում «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ լիզինգային գործառնությունների պորտֆելն աճել է 85%-ով և եռամսյակի կտրվածքով կազմել ավելի քան 3,4 մլրդ դրամ: Բանկի մամլո ծառայությունը միաժամանակ հաղորդում է, որ դա գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշը 109%-ով:
Պորտֆելի գերակշռող մասը բաժին է ընկնում շինարարության, սննդի արդյունաբերության, հանքարդյունաբերության ոլորտներին, ներգրավված են նաև առողջապահության, առևտրի և ծառայությունների ոլորտները: «Բանկը մշակել է ճկուն սակագնային փաթեթ լիզինգային ծառայությունների գծով, ինչի շնորհիվ ապահովել է ոչ միայն պորտֆելի աճ, այլ նաև տնտեսության տարատեսակ ոլորտները ներկայացնողկազմակերպությունների ներգրավում»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Ամերիաբանկն ընթացիկ տարում շարունակելու է ընդլայնել համագործակցությունը միջազգային հեղինակավոր կառույցների հետ, որի միջոցով հնարավոր կլինի ապահովել լիզինգային ծառայության առավել մրցունակ պայմաններ հաճախորդների համար:

Lease portfolio of Ameriabank CJSC increased by 85% to exceed AMD 3,4 bln in the first quarter of 2012. The growth grossed 109% against the same period in 2011, the bank’s press service reported.
A large share of the bank’s lease portfolio is aimed at construction, food and mining industry, as well as the healthcare, trade and service sector.
“The bank has developed flexible tariff policy on provision of leasing services that secured not only the growth of the given portfolio but also attracted representatives from various economic fields,” the message reads.
Ameriabank will continue cooperation with international organizations to ensure more competitive environment for provision of leasing services.