«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն ներկայումս ունի շուրջ 156 հազար քարտ: Այդ մասին ապրիլի 3-ին Երևանում հայտարարել է բանկի Մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը:
Ըստ նրա, բանկն առաջատար դիրք է գրավում Հայաստանի բանկային համակարգում թողարկված քարտերի քանակով, այդ թվում նաև Visa քարտերի: «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը» մինչև տարեվերջ 30-40 տոկոսով կավելացնի պլաստիկ քարտերի քանակը»,-ասել է նա:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ, «ԱրմենՏել» ՓԲԸ (Beeline ապրանքանիշ ) և Visa ընկերությունը հայտարարել են Հայաստանում Visa Alliance նոր կոբրենդային քարտի թողարկման մասին:
Նոր համագործակցության առաջարկի շրջանակներում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները և Beeline բաժանորդները կարող են ձևակերպել կոբրենդային Visa Classic Alliance և Visa Gold Alliance դեբետային և վարկային քարտ և մասնակիցը դառնալ Beeline Bonus ծրագրին
Հայաստանում և նրա սահմաններից դուրս գնումների և առևտրասպասարկման կենտրոններում ծառայությունների դիմաց, ինչպես նաև Ինտերնետ ցանցում կատարելով վճարումներ ՎՏԲ-ՀայաստանԲանկի Visa Classic Alliance և Visa Gold Alliance քարտերով, կոբրենդային ծրագրի մասնակիցները կարող են կուտակել բոնուսային միավորներ: Բոնուսները կուտակվում են Beeline բաժանորդ-կոբրենդային քարտի քարտապանի հաշվեկշռին հետևյալ հաշվարկով` 1 բոնուսային միավոր քարտով ծախսած յուրաքանչյուր 70 դրամի դիմաց:

3 Апрель 2012 - 09:58 AMT
На сегодняшний день число пластиковых карт ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» составляет порядка 156 тыс. штук. Об этом 3 апреля в Ереване сообщил директор департамента развития розничного бизнеса «Банка ВТБ (Армения)» Артак Хачатрян.
По его словам, банк занимает лидирующие позиции в банковской системе Армении по числу выпущенных карт, в том числе и Visa. «До конца года мы планируем увеличить их число на 30-40%», – добавил он.
ЗАО «Банк ВТБ (Армения)», ЗАО «Арментел» (торговая марка Beeline) и компания Visa 3 марта объявили о выпуске в Армении новой ко-брендинговой карты Visa Alliance.
Планируется, что до конца года будет эмитировано до 20 тыс. Visa Classic Alliance и Visa Gold Alliance. Баллы картодержателей накапливаются на балансе абонента Beeline в расчете – 1 бонусный балл за каждые израсходованные 70 драмов. Накопив, например, 400 баллов, можно будет обменять их на 30 SMS, а также стать владельцем «красивых номеров».