2012թ. մարտին փետրվարի համեմատ ոչ պարենային ապրանքների շուկայում գրանցվել է 0.8% գնաճ, ինչը մեծապես պայմանավորվել է բենզինի և դիզելային վառելիքի` համապատասխանաբար 3.5% և 1.6% գնաճով:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի վիճակագրական ծառայությունը, 2012թ. մարտին 2011թ. մարտի համեմատ բենզինի և դիզելային վառելիքի գներն աճել են համապատասխանաբար 13.2% և 13.1%-ով, իսկ 2011թ. դեկտեմբերի համեմատ`6.6% և 2.6%-ով:
Հարկ է նշել, որ սկսած 2012թ-ից, բենզինի շուկայում գրանցվում է գների աճի միտում` բենզին ներկրողների միասնական հարկային դաշտ բերելու կառավարական որոշման պատճառով:
Այսօրվա դրությամբ «Սուպեր» տեսակի բենզին կարելի է ձեռք բերել 520, «Պրեմիում» տեսակի` 490, «Ռեգուլյար» տեսակի` 470 դրամով:

В марте, по сравнению с февралем 2012 года, на непродовольственном рынке Армении инфляция составила 0.8%, что в основном обусловлено ростом цены на бензин и дизтопливо на 3,5% и 1,6% соответственно.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в марте 2012 года, по сравнению с аналогичным периодом 2011 года, рост цен на бензин и дизтопливо составил 13,2% и 13,1%, соответственно, а по сравнению с декабрем 2011 годом – на 6,6% и 2,6%.
Надо отметить, что, начиная с 2012 года, на рынке бензина отмечается тенденция роста цен, в силу правительственного решения по привнесению импортеров бензина в единое налоговое поле (переход от фиксированных выплат к уплате НДС).