Ապրիլի 16-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 8,19 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 392.81 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 392.01 դրամ:
Ապրիլի 16-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 391.55 դրամ`ապրիլի 14-ի համեմատ ավելանալով 0.36 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 511.69 դրամ` նվազելով 4.28 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.04 կետով` կազմելով 13.24 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

16 Апрель 2012 - 12:16 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 8,19 млн. драмов по среднему курсу 392,81 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 392, 01драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 апреля составил 392,55 драмов, увеличившись по сравнению с 14 апреля на 0.36 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 511,69 драма, сократившись на 4.28 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,04 п.п. – до 13,24 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.