Սյունիքի մարզ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում Հայաստանի Սերժ Սարգսյանն այցելել է Մեղրու նոր կառուցվող բժշկական կենտրոնի շինհրապարակ, ծանոթացել իրականացվող աշխատանքների ընթացքին: Նախագահին զեկուցվել է, որ Մեղրի քաղաքում նոր երկհարկանի բժշկական կենտրոնի կառուցումը նպատակ ունի նորակառույց հիվանդանոցի շենքում միավորել Մեղրիի և Ագարակի բժշկական կենտրոնների բոլոր հիվանդանոցային և ամբուլատոր ծառայությունները, ինչը թույլ կտա առավել արդյունավետ և աշխարհագրական առումով մատչելի բժշկական ծառայություններ մատուցել տարածաշրջանի բնակչությանը:
Նշվել է, որ շուրջ 3500 քմ մակերեսով նորակառույց շենքում տեղակայվող բազմապրոֆիլ բժշկական կենտրոնը կազմված կլինի ընդհանուր թերապևտիկ և մանկական, ինֆեկցիոն, վիրաբուժական, մանկաբարձական, ինչպես նաև ինտենսիվ բուժման բաժանմունքներից: Բժշկական կենտրոնը կունենա նաև անհետաձգելի և պլանային դեպքերի համար ընդունարան և դրան կից ախտորոշիչ բաժանմունք ու օժանդակ ծառայություններ: Բժշկական կենտրոնի շինարարության համար Մեղրիի քաղաքապետարանը հատկացրել է մոտ 1.2 հա հողատարածք: Ծրագիրն սկսվել է 2011թ. և նախատեսվում է ավարտել 2013թ. վերջին:

16 Апрель 2012 - 17:42 AMT
Президент Армении Серж Саргсян в ходе своего визита в Сюникскую область посетил строительную площадку нового медицинского центра в Мегри и ознакомился с ходом работ.
Президенту сообщили, что новое двухэтажное здание объединит больничные и амбулаторные службы медицинских центров Мегри и Агарака, что позволит более эффективно и в географическом плане доступно обслуживать жителей района.
Президенту также рассказали, что в новое здание многопрофильного медицинского центра площадью в 3500 квадратных метров войдут общее терапевтическое, детское, инфекционное, хирургическое, акушерское отделения, а также отделение интенсивного лечения.
В центре будут действовать и другие сервисы. На строение медицинского центра мэрия города Мегри выделила 1.2 гектаров земли. Программа стартовала в 2011 году, ее планируется завершить к концу 2013 года.