Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Սյունիք կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում մասնակցել է նաև «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ընկերության մանրացման տեղամասիբացման արարողությանը:
«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ն, որը շահագործում է Հայաստանում պղնձի և մոլիբդենի խոշորագույն՝ Քաջարանի հանքավայրը, կառուցել է կիսաինքնամանրացման նոր մասնաշենք: Հանքաքարի կիսամանրացման աղացի շահագործման արդյունքում, ընկերության ղեկավարության հավաստմամբ, բացի կոմբինատի արտադրողականության մոտ 40-50 տոկոսով բարձրացումը, լուծվել է ևս 150 աշխատատեղի խնդիր՝ շուրջ 250 հազ. դրամ միջին աշխատավարձով:

16 Апрель 2012 - 18:07 AMT
Президент Армении Серж Саргсян сегодня в рамках рабочего визита в Сюникскую область принял участие в открытии здания по измельчению рудного камня на Зангезурском медно-молибденовом комбинате, эксплуатирующем крупнейшее Каджаранское месторождение меди и молибдена.
По словам руководства комбината, вместе с увлечением продуктивности комбината на 40-50 процентов, на работу устроились еще 150 человек со средней зарплатой в 250 тысяч драмов.
На данный момент число работников комбината составляет 3 300 человек со средней зарплатой в 283 тысяч драмов.