Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ստանդարտացման միջազգային կազմակերպության (ISO) նախագահ Բորիս Ալյոշինին: «Ի դեմս ձեզ ստանդարտացման համակարգի ներդրման և կիրառման աշխատանքներում մենք ունենք լավ գործընկեր»,- ասել է վարչապետը:
Վարչապետը գոհունակություն է հայտնել Ստանդարտացման միջազգային կազմակերպության հետ համագործակցությունից և շնորհակալություն հայտնել Բորիս Ալյոշինին` ստանդարտացման համակարգի կիրառման աշխատանքներում Հայաստանին ցուցաբերած օժանդակության համար:
Վարչապետը և Ստանդարտացման միջազգային կազմակերպության նախագահը քննարկել են երկկողմ հետագա համագործակցությանը, ստանդարտացման համակարգի կիրառման նպատակով իրականացվող բարեփոխումներին, ազգային ստանդարտների` միջազգային չափանիշներին ներդաշնակեցմանը վերաբերող հարցեր:
Համաձայն Հայաստանի 2012 թ. ստանդարտացման ծրագրի` նախատեսվում է մշակել և գործողության մեջ դնել 85 միջազգային և եվրոպական ստանդարտ:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял председателя Международной организации по стандартизации (ISO) Бориса Алешина. «В вашем лице мы имеем хорошего партнера в работе внедрения и применения системы стандартизации», – сказал премьер.Тигран Саркисян высказал свое удовлетворение от сотрудничества Армении с ISO, при этом он поблагодарил Бориса Алешина за вклад в оказание сотрудничества стране на пути внедрения системы стандартизации.
Стороны обсудили вопросы дальнейшего сотрудничества, а также реформы на пути приведения национальных стандартов в соответствие с международными.
Согласно программе стандартизации Армения до 2012 года планирует разработать и внедрить 85 международных и европейских стандартов.