2012 թվականի 1-ին եռամսյակում «Անելիք» դրամական փոխադրումների համակարգով իրականացվել է ավելի քան 0,2 մլրդ ԱՄՆ դոլարի փոխանցում, որը մոտ 21 %-ով գերազանցել է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշները: Թռիչքային աճ է նկատվել ՌԴ ռուբլով փոխանցումների դեպքում, որը նախորդ տարվա համեմատ աճելէ 220 %-ով:
Համակարգով իրականացված փոխանցումների քանակը նախորդ տարվա համեմատ աճել է 92 %-ով` հասնելով գրեթե կես միլիոնի:
«2008 թվականի մինչճգնաժամային տարվա ցուցանիշների հետ համեմատած, 2012 թվականի 1-ին եռամսյակում զուտ փոխանցումների քանակը աճել է 62%-ով: Կցանկանայի նշել, որ այս աճը պայմանավորված է ՌԴ ռուբլով փոխանցումների աճով, մրցակցային և ցածր փոխանցման սակագներով, ինչպես նաև փոխանցումներիիրականացման արագությամբ, աշխարհի գրեթե 100 երկրներում գործող «Անելիք» դրամական փոխադրումների համակարգով» – իր խոսքում նշեց «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ Ֆինանսական շուկաներում գործառնությունների և թղթակցային հարաբերությունների վարչության պետ Արման Շուշյանը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

18 Апрель 2012 - 14:28 AMT
Объем трансфертов по системе денежных переводов «Анелик» в первом квартале 2012 года $0,2 млрд., обеспечив рост по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличился на 21%.
Как отмечается в сообщении пресс-службы «Банка Анелик», за отчетный период значительный рост также был зафиксирован по переводам в рублях, который составил 220%.
Одновременно количество осуществленных переводов через систему «Анелик» выросло по сравнению с аналогичным показателем прошлого года на 92%, достигнув почти 0,5 млн.
«Данный рост связан с ростом переводов в рублях, конкурентными и низкими тарифами переводов, а также скоростью осуществления переводов через систему денежных переводов «Анелик», действующей почти в 100 странах мира», – отметил начальника управления операций и корреспондентских отношений на финансовых рынках Банка Анелик Арман Шушян.