ՎՏԲ (Հայաստան) բանկն ապրիլի 20-ի երեկոյան Երևանում կբացի private-banking ծառայություններ տրամադրելու առաջին VIP-գրասենյակը: Այդ մասին ապրիլի 20-ին «ՎՏԲ (Հայաստան) բանկ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն-տնօրինության նախագահի պաշտոնակատար Յուրի Գուսևի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում հաղորդել է ՎՏԲ24 բանկի նախագահ-կառավարման նախագահ Միխայիլ Զադորնովը: Նրա խոսքով, այդ գրասենյակը նախատեսված է նյութապես ապահով հաճախորդների համար: «Այն, որ երկրորդ գրասենյակը Ռուսաստանի սահմաններից դուրս բացվում է Երևանում, ընդգծում է, որ բանկը եղել և մնում է կողմնորոշված դեպի մանրածախ հաճախորդների զանգվածային հատվածը, առաջ է շարժվում, և մենք հուսով ենք, որ դա հաջող շարժում կլինի Հայաստանի շուկայում հարուստ հաճախորդների ուղղությամբ»:
Զադորնովը հավելել է, որ Ռուսաստանի սահմաններից դուրս առաջին VIP-գրասենյակը բացվել է Կիևում: VIP-գրասենյակում տրամադրվելու են վարկային պրոդուկտներ ոչ ստանդարտ պայմաններով, Visa և MasterCard արտոնյալ քարտեր, գրասենյակի հաճախորդները կարող են օգտվել անհատական մենեջերի ծառայություններից և այլ արտոնյալ ծառայություններից:

20 Апрель 2012 - 11:43 AMT
«Банк ВТБ (Армения)» откроет первый VIP-офис по предоставлению услуг private-banking уже сегодня вечером
ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» откроет вечером 20 апреля в Ереване свой первый VIP-офис по предоставлению услуг private-banking.
Об этом 29 апреля на совместной с и/о генерального директора-председателя директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Юрием Гусевым пресс-конференции сообщил президент – председатель правления ВТБ24 Михаил Задорнов.
По его словам, этот офис рассчитан на состоятельных клиентов. «То, что второй офис за пределами России открывается в Ереване, подчеркивает, что банк, который был и остается ориентированным на массовый сегмент розничных клиентов, двигается, и мы надеемся, что это будет успешное движение в сторону состоятельных и высоко состоятельных, богатых клиентов на рынке Армении», – подчеркнул банкир.
В связи с этим Михаил Задорнов добавил, что первый VIP-офис за пределами России был открыт в Киеве, а у ВТБ24 действует 9 офисов private-banking-а в Москве и Санкт-Петербурге, а также практически во всех крупных городах
В VIP-офисе будут предоставляться кредитные продукты на нестандартных условиях, привилегированная карта Visa и MasterCard, клиенты офиса смогут также воспользоваться услугами персонального менеджера и иными привилегированными услугами.