Ապրիլի 26-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,4 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 392. 5 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 392.5 դրամ:
Ապրիլի 26-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 392.49 դրամ`ապրիլի 25-ի համեմատ ավելանալով 0.07 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 518.75 դրամ` ավելանալով 0.28 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.01 կետով` կազմելով 13.41 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 26 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,4 млн. драмов по среднему курсу 392,5 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 392,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 26 апреля составил 392,49 драмов, увеличившись по сравнению с 25 апреля на 0.07 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 518,75 драма, увеличившись на 0.28 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,01 п.п. – до 13,41 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.