Ապրիլի 27-ին "ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ" ԲԲԸ-ում կայացել է 2,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 392.5դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 392.5 դրամ:
Ապրիլի 27-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 392.29 դրամ`ապրիլի 26-ի համեմատ կրճատվելով 0.20 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 518.76 դրամ` ավելանալով 0.01 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.07 կետով` կազմելով 13.34 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 27 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,75 млн. драмов по среднему курсу 392,5 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 392,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 27 апреля составил 392,29 драмов, сократившись по сравнению с 26 апреля на 0.20 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 518,76 драма, увеличившись на 0.01 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,07 п.п. – до 13,34 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.