Գերմանական ավտոարտադրող Bayerische Motoren Werke-ն (BMW) 2012-ի ապրիլին վաճառքի ծավալի նոր անձնական ռեկորդ է սահմանել: Ինչպես հաղորդում է Reuters-ը, անցած տարվա ապրիլի համեմատ ցուցանիշն աճել է 6,1 տոկոսով և կազմել 145 հազար 505 միավոր:
Ընկերության ղեկավարությունը սպասում է, որ 2012-ի արդյունքներով կարող է արձանագրել վաճառքի ռեկորդային ծավալ: «Ընկերության պատմության մեջ լավագույն առաջին եռամսյակից հետո մենք անձնական ռեկորդ ենք սահմանել ապրիլյան վաճառքով: Ամեն ինչ հանգում է նրան, որ 2012-ը մեզ համար ամենահաջողը կլինի վաճառքի առումով»,- հայտարարել է BMW ֆինանսական տնօրեն և կառավարման անդամ Յան Ռոբերտսոնը:

8 Май 2012 - 11:33 AMT
Немецкий автопроизводитель Bayerische Motoren Werke (BMW) поставил новый личный рекорд по объему продаж в апреле 2012г. Как сообщает Reuters, по сравнению с аналогичным периодом годом ранее показатель вырос на 6,1% и составил 145 тыс 505 единиц.
Руководство компании ожидает, что по итогам 2012г. сможет зафиксировать рекордный объем продаж. "После лучшего в истории компании I квартала мы поставили личный рекорд по апрельским продажам. Все идет к тому, что 2012г. станет для нас самым успешным в плане продаж", – заявил финансовый директор и член правления BMW Ян Робертсон. 3 мая 2012г. BMW представила финансовые результаты за I квартал 2012г., которые превзошли даже самые смелые прогнозы аналитиков во многом благодаря тому, что BMW значительно опережает конкурентов на китайском авторынке.