Մայիսի 11-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,700,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 394.47 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 394.31 դրամ:
Մայիսի 11-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 393.41 դրամ`մայիսի 10-ի համեմատ ավելանալով 0.34 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 509.19 դրամ` ավելանալով 0.91 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.05 կետով` կազմելով 13.06 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

11 Май 2012 - 13:44 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 11 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,7 млн. драмов по среднему курсу 394,47 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 394,31 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 11 мая составил 393,41 драмов, увеличившись по сравнению с 10 мая на 0.34 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 509,19 драма, увеличившись на 0.91 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,05 п.п. – до 13,06 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.