Մայիսի 7-11-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 64,331,863 ԱՄՆ դոլար 392.07 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 75,119,996 ԱՄՆ դոլար 393.12 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 11,450,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 393.72 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,050,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 392.56 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Ապրիլի 30-ից մայիսի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 23.5 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով՝44.9 մլն ԱՄՆ դոլար:

С 7 по 11 мая на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 64,331,863 долларов США по 392.07 драма/1 доллар США и продано 75,119,996 долларов США по 393.12 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 14,450,000 долларов США по 393.72 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1,050,000 долларов США по 392.56 драма/1 доллар США.
С 30 апреля по 6 мая объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 23.5 млрд драмов, а долларовых кредитов – 44.9 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.