ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը միացավ Visa Money Transfer համակարգին` մեկնարկելով իր բանկոմատների միջոցով քարտից քարտ փոխանցումների ծառայությունն իր բոլոր Visaքարտապանների համար: Այսուհետ Բանկն իր քարտապաններին ընձեռում է հիանալի հնարավորություն հեշտությամբ և ակնթարթորեն փոխանցել գումարներ ՎՏԲ բանկի մի քարտից մյուսին Բանկի ավելի քան 90 բանկոմատների միջոցով:
Card to card ծառայության առավելություններն են. Ծառայությունը հասանելի է 24/7 ռեժիմում, փոխանցումներն իրականացվում են 4 հիմնական արժույթներով (ՀՀ դրամ, ԱՄՆ դոլար, Եվրո և ՌԴ ռուբլի), յուրաքանչյուր փոխանցման դիմաց գանձվող միջնորդավճարի չափը կազմում է 0.2 %
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ընդլայնում է հաճախորդների սպասարկման գործընթացում կիրառվող հեռակառավարման գործիքակազմը` ի շահ հաճախորդների սպասարկման որակի և հարմարավետության անընդհատ բարձրացմանը: Visa Money Transfer համակարգին անդամակցումը կհանդիսանա ևս մեկ քայլ քարտային շուկայում Բանկի մրցակցային առավելությունների ընդլայնման ու ամրապնդման և Բանկի քարտապաններին ժամանակակից ծառայությունների տրամադրման համար:
ՀամակարգըԲանկի Visa քարտապաններին օրվա ցանկացած ժամի ընձեռում է հնարավորություն հեշտությամբ կատարել փոխանցումներ մեկ քարտից մյուսը Բանկի ընդարձակ բանկոմատային ցանցի միջոցով»,-ընդգծել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահի ժ/պ Յու. Գուսևը:
Քարտից քարտ փոխանցում իրականացնելու համար անհրաժեշտ է բանկոմատի «Փոխանցում» պատուհանում մուտքագրել գումարը ստացող քարտապանի քարտի համարը, ընտրել փոխանցման արժույթը և մուտքագրել փոխանցվող գումարը:
Բանկոմատների տեղադիրքը և հասցեները հասանելի են Բանկոմատային քարտեզ ծառայության միջոցով, որը հաճախորդները կարող են անվճար ներբեռնել իրենց iPhone և Android հեռախոսներում Apple Store-ում և Android Market-ում տեղադրված ծրագրերի միջոցով կամ այցելելով Բանկի պաշտոնական կայքը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

«Банк ВТБ (Армения)» присоединился к системе Visa Money Transfer и запустил для всех держателей карт Visa услугу переводов с одной карты «Банка ВТБ (Армения)» на другую через банкоматную сеть. В рамках данной услуги Банк ВТБ (Армения) представляет своим клиентам прекрасную возможность легко и мгновенно осуществлять переводы с карты на карту посредством более 90 банкоматов банка.
Преимущества услуги переводов Card to card: услуга доступна в режиме 24/7, переводы осуществляются по четырем основным валютам (AMD, USD, EUR, RUR), комиссия за каждый перевод составляет всего 0.2%.
«Присоединение к системе Visa Money Transfer станет дополнительным шагом для расширения и укрепления конкурентных преимуществ банка на карточном рынке и предоставления современных банковских услуг держателям карт банка. Система представляет возможность держателям карт Visa Банка ВТБ (Армения) в любое время дня с легкостью осуществлять переводы с карты на карту посредством широкой банкоматной сети банка», – отметил и/о генерального директора-председателя директората «Банка ВТБ (Армения)» Юрий Гусев.
Для осуществления переводов с карты на карту необходимо на экране банкомата через окно «Переводы» набрать номер карты получателя, выбрать валюту перевода и ввести сумму перевода.
Расположение и адреса банкоматов «Банка ВТБ (Армения)» доступны с помощью услуги Электронной карты банкоматов, которую клиенты Банка могут бесплатно загрузить с Apple Storeи Android Market на мобильныe телефоны iPhone и Android или посетив официальный сайт, сообщает пресс-служба банка.