«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ում մինչև հիմա չեն նշվել սակագների հաշվարկի գործակցի փոփոխություններ Երևան-Բաթում ուղղությամբ անցած տարվա համեմատ, մայիսի 15-ին Երևանում ասել է ընկերության ուղևորափոխադրումների տնօրինության պետ Գագիկ Մովսիսյանը: Դրա հետ կապված նա հիշեցրել է, որ տոմսի արժեքը կախված է շվեյցարական ֆրանկի փոխարժեքից: «Այսօրվա փոխարժեքով միջազգային հաղորդակցությունում տոմսերի գներն նույնն են»,- նշել է նա՝ չբացառելով դրանց արժեքի նվազման հնարավորությունը կախված ֆրանկի փոխարժեքից:
Գագիկ Մովսիսյանը նաև հաղորդել է, որ տոմսերի նախնական վաճառքը կսկսվի արդեն ընթացիկ ամսվա վերջին, քաղաքացիներն իրավունք ունեն տոմսերը ձեռք բերել 40 օր առաջ:
2011-ին պլացքարտը կարելի է ձեռք բերել 8000 դրամով, հասարակ կուպեն՝ 14 000 դրամով, 16-17 հազարով՝ հատուկ կուպե և ՆՎ՝ 27 հազար դրամ:
Երևան-Բաթում-Երևան ֆիրմային ուղևորային գնացքը կերթևեկի ՀԿԵ-ում հունիսի 15-ից, իսկ հուլիսի 1-ից կսկսի աշխատել նաև Սևանի ուղղությամբ էլեկտրագնացքը:

До сих пор не было отмечено изменения коэффициентов расчета тарифов на билеты по направлению Ереван-Батуми на ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» по сравнению с прошлым годом, сказал 15 мая в Ереване начальник дирекции пассажирских перевозок компании Гагик Мовсисян.
В связи с этим он напомнил, что стоимость билета рассчитывается в зависимости от обменного курса швейцарского франка.
«По сегодняшнему курсу цены на билеты в международном сообщении те же», – отметил он, не исключив возможности понижения их стоимости в зависимости от поведения курса франка.
Гагик Мовсисян также сообщил, что предварительная продажа билетов начнется уже в конце текущего месяца, граждане же могут приобретать билеты заранее за 40 дней.
В 2011 году плацкартное место можно было приобрести за 8000 драмов, 14000 драмов стоило место в простом купе, 16-17 тысяч – в особом купе, а место в СВ – 27 тыс драмов.
Фирменный пассажирский поезд Ереван-Батуми-Ереван будет курсировать на ЮКЖД с 15 июня, а с 1 июля начнет работать и электричка в направлении Севана.