«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն պլանավորում է 2012-ին միջազգային հաղորդակցությունում տեղափոխել 50 000 ուղևոր: Այդ մասին Երևանում ասել է ՀԿԵ Ուղևորափոխադրումների տնօրինության պետ Գագիկ Մովսիսյանը: «Հուսով ենք, որ քաղաքացիները կօգտվեն մեր ծառայություններից և կհանգստանան ծովում»,- նշել է նա:
Դրա հետ կապված նա հավելել է, որ 2011-ի ամառային սեզոնի ընթացքում «Արմենիա» ֆիրմային գնացքի ծառայություններից, որը երթևեկում է Երևան-Բաթում-Երևան ուղղությամբ, օգտվել են 42 500 ուղևորներ, ինչը 5 տոկոսով ավելի է 2010-ի ցուցանիշից՝ 40 000 ուղևոր:
Նա նաև հաղորդել է, որ ընկերությունն աշխատում է վագոնային պարկի համալրման վրա: Մասնագետի խոսքով, մինչև մայիսի 27-ը կնորացվեն 31-րդ ուղևորատար գնացքը, 12 էլեկտրագնացքներ, օդափոխության համակարգը կուժեղացվի 16 վագոններում: Կրկին կաշխատեն Երևան-Բաթում-Երևան գնացքի 7 վագոններ, որոնք հիմնանորոգվել են Վորոնեժում:
Ամառային ուղևորափոխադրումներին պատրաստվելու շրջանակներում վերանոգորման աշխատանքներ կանցկացվեն Այրում-Գյումրի, Գյումրի-Երևան, Երասխ-Մասիս, Քանաքեռ-Շորժա հատվածներում:
Երևան-Բաթում-Երևան ֆիրմային ուղևորագնացքը կերթևեկի հունիսի 15-ից , իսկ հուլիսի 1-ից կսկսի աշխատել Հրազդան-Ալմաստ-Սևան-Շորժա ուղղությամբ էլեկտրագնացքը:

15 Май 2012 - 12:54 AMT
ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» планирует перевезти в международном направлении порядка 50 000 пассажиров в 2012 году. Об этом 15 мая в Ереване сказал начальник дирекции пассажирских перевозок компании Гагик Мовсисян.
«Будем надеяться, что граждане воспользуются нашими услугами и отдохнут на море», – отметил он.
В связи с этим Гагик Мовсисян добавил, что в течение летнего сезона 2011 года услугами фирменного поезда «Армения», курсировавшего по маршруту Ереван-Батуми-Ереван, воспользовались 42 500 пассажиров, что на 5% больше показателя 2010 года (40 000 пассажиров).
Он также сообщил, что компания работает над пополнением вагонного парка. По словам специалиста, до 27 мая деповский ремонт с окраской пройдут 31 пассажирский вагон, 12 электропоездов, система кондиционирования будет усилена в 16 вагонах. Также будут расконсервированы 7 вагонов состава Ереван-Батуми-Ереван, которые прошли капитальный ремонт в Воронеже.
В рамках подготовки к сезону летних пассажирских перевозок ремонтные работы будут проведены на участках Айрум-Гюмри, Гюмри-Ереван, Ерасх-Масис, Канакер-Шоржа.
Фирменный пассажирский поезд Ереван-Батуми-Ереван будет курсировать на ЮКЖД с 15 июня, а с 1 июля начнет работать и электричка в направлении Раздан-Алмаст-Севан-Шоржа.