ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ ընկերությունը հայտարարում է ռեֆերատների մրցույթ բուհերի տնտեսագիտական ֆակուլտետների ապահովագրությամբ հետաքրքրված ուսանողների համար: Գլխավոր մրցանակ` ստաժավորում ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ընկերությունում` Մոսկվայում:
Ինչպես նշվում է ընկերության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, Ռեֆերատների մրցույթի առաջին փուլը մեկնարկում է արդեն մայիսի 24-ին: Մրցույթին մասնակցելու համար բուհերի տնտեսագիտական ֆակուլտետների բարձր կուրսերի (3-րդ կուրս և բարձր) ուսանողները պետք է ներկայացնեն համապատասխան հայտ: Մասնակիցներին առաջարկվում է գրել ռեֆերատ սահմանված հինգ թեմայից մեկի վերաբերյալ: Մրցույթի արդյունքների հիման վրա ընտրվելու են հինգ լավագույն աշխատանքներ: Հաղթողների անունները հայտարարվելու են ընկերության ծննդյան օրվան նվիրված կորպորատիվ միջոցառման ընթացքում, որին հրավիրվելու են նաև ուսանողների գիտական ղեկավարները, ԲՈՒՀ-երի ղեկավարները, կրթության և գիտության նախարարության ներկայացուցիչները: Երեկոյի ընթացքում հաղթող ուսանողներին շնորհվելու են պատվոգրեր և դրամական մրցանակներ` յուրաքանչյուրին 100 000 դրամ: Գիտական ղեկավարի դերում հանդես եկած դասախոսների համար նախատեսված են հատուկ մրցանակներ:
Երկրորդ փուլի առաջին էտապին ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ ընկերության մասնագետները կանցկացնեն դասընթաց «Ապահովագրական պրոդուկտների մշակում» թեմայով: Երկրորդ էտապը ենթադրում է անհատական ապահովագրական պրոդուկտի մշակում: Մրցույթի գլխավոր մրցանակ` եռօրյա այց Մոսկվա, որը նախատեսում է ստաժավորում և թրենինգ ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ընկերությունում և մասնակցություն Մոսկվայի լավագույն բուհերից մեկի ապահովագրության դասընթացներին: Երեք լավագույն աշխատանքի հեղինակները կստանան դրամական մրցանակ. առաջին տեղ` 300 000 դրամ, երկրորդ տեղ` 200 000 դրամ, երրորդ տեղ` 100 000 դրամ:
«Կրթությունը այն ոլորտն է, որտեղ հարկավոր է գումար ներդնել: Կրթված երիտասարդությունն է այն գլխավոր ռեսուրսը, որը կարող է հանդիսանալ Հայաստանի ապագայի հենասյունը: Մենք բոլորս պետք է պայմաններ ստեղծենք, որպեսզի կրթված և խելացի մարդիկ չլքեն երկիրը, այդ դեպքում կարելի է հանգիստ լինել ապագայի համար», – ասաց ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ ընկերության գործադիր տնօրեն Գագիկ Գրիգորյանը:

Компания РОСГОССТРАХ АРМЕНИЯ объявляет конкурс рефератов для студентов старших курсов экономических факультетов ВУЗ-ов, интересующихся страхованием. Главный приз – стажировка в компании РОСГОССТРАХ в Москве.
Как отмечается в сообщении пресс-службы компании, первый тур конкурса рефератов стартует уже 24 мая.
Чтобы принять в нем участие студенты старших курсов экономических факультетов ВУЗ-ов (3-ий курс и выше), должны подать соответствующую заявку. Участникам предлагается написать реферат на одну из пяти установленных тем. По итогам конкурса будут отобраны 5 лучших работ. Победители будут объявлены на корпоративном мероприятии в честь Дня рождения компании РОСГОССТРАХ, на который будут приглашены научные руководители студентов,руководители и ведущие специалисты ВУЗов, представители министерства образования и науки. Победившим студентам будут вручены сертификаты и денежные призы в размере 100 000 драмов. Специальные призы предусмотрены также для преподавателей, выступивших в роли научного руководителя.
На первом этапе второго тура эксперты компании РОСГОССТРАХ АРМЕНИЯ проведут обучающий курс по теме «Разработка страховых продуктов». Второй этапзаключается в разработке собственного страхового продукта.
Главный приз – поездка в Москву, которая включает стажировку и тренинг в компании РОСГОССТРАХ, а такжепосещение занятий по страхованию в одном из ведущих ВУЗов Москвы. Авторы трех лучших работ получат денежные призы: 1 место – 300,000 драмов, 2 место – 200,000 драмов, 3 место – 100,000 драмов.
«Образование – сфера, в которую необходимо вкладывать деньги. Образованная молодежь – это главный ресурс, на который сегодня должна делать ставку Армения. Нам всем необходимо создать условия, чтобы образованные и умные люди не уезжали из страны, тогда за будущее можно будет не волноваться» – сказал исполнительный директор Гагик Григорян.