«Ալռոսա» ԲԸ-ն 2012թ. առաջին եռամսյակում նվազեցրել է ալմաստի արդյունահանումը 19 տոկոսով՝ մինչև 8,088 մլն կարատ նախորդ տարվա նույն շրջանի համեմատ, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Մայիսի 25-ին տեղի է ունեցել ընկերության վարչության նիստը Ֆյոդոր Անդրեևի նախագահությամբ, որտեղ քննարկվել է զեկույցը 2012թ. առաջին եռամսյակի կատարողականի մասին:
2011թ. առաջին եռամսյակում «Ալռոսան» ավելացրել էր ալմաստի արդյունահանումը 16 տոկոսով՝ հասցնելով մինչր 10 մլն կարատ 2010թ. նույն շրջանի համեմատ, հայտնում է «Փրայմ» գործակալությունը:

АК "АЛРОСА" в первом квартале 2012 года снизила добычу алмазов на 19% – до 8,088 миллиона карат по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, следует из сообщения компании.
25 мая в Мирном под председательством президента АК "АЛРОСА" Федора Андреева состоялось заседание правления компании, на котором был рассмотрен отчет об исполнении производственной программы за первый квартал 2012 года.
По итогам первого квартала 2011 года АК "АЛРОСА" увеличила алмазодобычу на 16% до около 10 миллионов карат к уровню первого квартала 2010 года, сообщает агентство ПРАЙМ.