«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ շարունակում է ներկայանալ հանրությանը հետաքրքիր ու յուրօրինակ առաջարկներով` «Ավելին իրագործելու ազատություն» կարգախոսի ններքո, իսկ մինչև աշնան վերջ բանկում սպասվում է վարկային պորտֆելի 15-20 տոկոս աճ: Այս մասին մայիսի 30-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է «Ամերիա» խմբի ընկերությունների զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը: «Այսօր մենք նոր ծրագիր ենք թողարկում, որը պարունակում է ինչպես ՓՄԲ, այնպես էլ ֆիզիկական անձանց ուղղված տարրեր: Կարծում ենք, որ կարող ենք հավակնել, որ դառնանք այն ֆինանսական կառույցը, որը հաճախորդներին հնարավորություններ է տալիս անելու ավելին»,-ասել է նա:
Այս առնչությամբ նա հավելել է, որ «Ավելին իրագործելու ազատություն» ակցիայի արդյունքները կամփոփվեն աշնանը` նախքան 4-րդ եռամսյակ, ինչը նաև թույլ կտա պարզել ամռանը Հայաստանի ավանդային շուկայի ակտիվությունը:
Իր հերթին բանկի ռիթեկլի գծով բաժնի տնօրեն Արման Բարսեղյանը ներկայացրել է նոր ավանդ` «Կատարյալ», որը ներառում է 4 հիմնական տարրեր` կատարյալ ժամկետ, երբ յուրաքանչյուր ամսվա համար նախատեսվում է 1օր ավել, ինչը նշանակում է, որ ներդրված ավանդի մեկ տարվա տոկոսագումարները հաշվարկվում են լրացուցիչ 12օրվա համար ևս, կատարյալ պայմաններ, երբ ավանդատուն իր հայեցողությամբ ավանդի տոկասագումարը կարող է ստանալ ավանդը ներդնելու պահին կամ ավանդի ժամկետի ավարտին, կատարյալ ապահովագրություն` ավանդի 100% ապահովագրություն «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ԱՓԲԸ կողմից, «Կատարյալ» ավանդն ընձեռում է լրացուցիչ հնարավորություն. Ամերիաբանկում գործող ժամկետային ավանդ ունեցող ֆիզիկական անձը կարող է օգտվել «Կատարյալ» ավանդից, այսպես` երբ ավանդի գործողության ավարտին մնում է առավելագույնը 2 ամիս, կարելի է գործող ավանդը երկարաձգել ներկայացված ավանդային ակցիայիպայմաններով` առանց կորցնելու նախորդ ավանդի հաշվեգրված տոկոսագումարները: Ավանդն ընդունվում է ընթացիկ տարվա դրամնով, ԱՄՆ դոլարով և եվրոյով, ցանկության դեպքում հաճախորդին կտրվի 2 տարի ժամկետով պլաստիկ քարտ` առանց սպասարկման վճարի:
2012թ ապրիլի 30-ի դրությամբ, դեպոզիտային պորտֆելը կազմել է 45 մլրդ դրամ, ընդ որում 2012թ առաջին եռամսյակում, նույն ժամանակահատվածի համեմատ, աճը կազմել է 27 տոկոս:

30 Май 2012 - 09:50 AMT
ЗАО «Америабанк» продолжает проводить политику становления универсальным банком под девизом «Свобода сделать больше» и уже к концу осени ожидает рост депозитного портфеля на 15-20%. Об этом 30 мая на пресс-конференции в Ереване заявил директор по линии развития Группы компаний «Америя» Тигран Джрбашян.
«Сегодня мы запускаем новый проект, содержащий компоненты, направленные как на МСБ, так и на физлиц. Мы считаем, что можем претендовать на то, чтобы стать той финансовой структурой, которая дает возможности клиентам иметь возможность сделать больше», – сказал он.
В связи с этим банкир добавил, что итоги акции «Свобода сделать больше» будут подведены осенью – до четвертого квартала, что также позволит выяснить активность депозитного рынка Армении в летний период.
В свою очередь директор департамента по ритейлу банка Арман Барсегян представил новый депозитный продукт – «Совершенный», который включает 4 основных компонента: для каждого месяца начисляется еще 1 день, что предполагает начисление процентных ставок за год еще на дополнительные 12 дней. По своему желанию вкладчик может получить начисляемые проценты в момент оформления депозита или после окончания срока вклада. Более того, депозит «Совершенный» застрахован на 100% со стороны страховой компании «Росгосстрах–Армения». Среди особенностей нового продукта – возможность вкладчика переоформить уже действующий в банке депозит на «Совершенный» за 2 месяца до окончания срока имеющегося вклада. Вклад принимается в драмах, долларах США и евро до 15 августа текущего года, по желанию клиента будет выдана пластиковая карта на 2 года без уплаты за обслуживания.
По состоянию на 30 апреля 2012 года депозитный портфель банка составил 45 млрд. драмов, при этом в первом квартале 2012 года по сравнению с аналогичным периодом рост составил 27%.