«ԱՄՆ –ին անհրաժեշտ է տնտեսական առումով ուժեղ և առավելագույնս աշխատող Եվրոպա»: Նման կարծիք է հայտնել ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը` Սթոքհոլմում կայացած կոնֆերանսում:
Ինչպես հաղորդում է Associated Press-ը, Հիլարի Քլինթոնը համոզված է, որ իրերի նման դասավորությունը, թույլ կտա ԱՄՆ-ին վերջնականապես դուրս գալ ճգնաժամից և վերականգնել սեփական տնտեսությունը:
ԱՄՆ պետքարտուղարն ընդգծել է, որ ԱՄՆ շարունակում է ամեն կերպ օգնություն ցուցաբերել եվրոպացի գործընկերներին, նախ և առաջ` եվրագոտում 17 անդամ-պետություններին: Այդ օգնությունն ուղղված է եվրոպացի արտադրողների` շուկաներում մրցունակության բարձրացմանը, ինչպես նաև այլ խնդիրների լուծմանը:

4 Июнь 2012 - 06:42 AMT
США нуждаются в "экономически сильной и работающей на максимальных оборотах Европе". Такое мнение озвучила глава американской внешней политики Хиллари Клинтон на конференции в Стокгольме.
Как сообщает Associated Press, Хилари уверены, что подобное положение вещей позволит США окончательно выйти из кризиса и восстановить собственную экономику.
Глава американской внешней политики подчеркнула, что США продолжают всячески оказывать помощь европейским партнерам, в первую очередь 17 странам – участницам еврозоны. Эта помощь направлена на усиление конкурентоспособности европейских производителей на рынках, а также для решения иных проблем. Вместе с тем она отметила, что в конечном итоге выбор путей развития остается за ее коллегами из Старого Света.