2012թ հունիսի 1-ից Հայաստանի տարածքում CONTACT դրամային փոխանցումների համակարգի բաժիններում գործում են նոր սակագներ: Այժմ Հայաստանից առնվազն 4950 ԱՄՆ դոլար/եվրո կամ 175 000 ռուբլի արժողությամբ դրամային փոխանցումների դիմաց հաճախորդից կգանձվի մոտ 1.3 տոկոս միջնորդավճար, հաղորդում է համակարգի մամլո ծառայությունը:
Ռուբլիով, ԱՄՆ դոլարով և եվրոյով CONTACT համակարգի միջոցով դրամային փոխանցումները հասանալեի են 1900 կետերում, որոնք տեղակայված են ՀՀ 590 քաղաքներում և բնակավայրերում: Հանրապետությունում CONTACT համակարգի գործընկերների թիվը 14 է` այդ թվում բանկեր և ֆինանսական կազմակերպություններ` Աքբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկ, Ամերիաբանկ, Արարատբանկ, Արդշինինվեստբանկ, Արմբիզնեսբանկ, ՎՏԲ (Արմենիա) բանկ, Արմփոստ, Արմէկոնոմբանկ, Զարգացման հայկական բանկ, «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ», Պրոմեթեյ բանկ, ԲՏԱ բանկ, Ինեքոբանկ և Կոնվրս բանկ:

Система CONTACT объявляет о снижении комиссий, взимаемых за осуществление денежных переводов в долларах США, евро и рублях РФ из Армении в страны ближнего зарубежья.
С 1 июня 2012 г. в отделениях системы денежных переводов CONTACT на территории Армении действуют новые тарифы. Теперь при отправке денежного перевода из Армении в страны ближнего зарубежья на сумму менее 4950 долларов США/евро или 175 000 рублей комиссия с клиента составит 1,3% от суммы. При переводе 4950 долларов США/евро и более – действует тариф в 65 долларов США/евро или 2275 рублей – при отправке суммы от 175 000 рублей, сообщает пресс-служба системы.
Денежные переводы по системе CONTACT в рублях, долларах США и евро доступны в почти 1900 пунктах, расположенных в 590 городах и населенных пунктах Армении. В число партнеров Системы в республике входит 14 банков и финансовых организаций, среди которых АКБА-Кредит Агрикол Банк, АМЕРИАБАНК, АРАРАТБАНК, АРДШИНИНВЕСТБАНК, АРМБИЗНЕСБАНК, Банк ВТБ (Армения), АРМПОЧТА, АРМЭКОНОМБАНК, Армянский Банк Развития, Арэксимбанк-Группа Газпромбанка, Банк Прометей, БТА Банк, Инекобанк и Конверс Банк.