«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն բանակցում է Ռուսական երկաթուղի ընկերության հետ, որպեսզի ՀՀ քաղաքացիները կարողանան ձեռք բերել տոմսեր ՌԴ տարածքում բոլոր ուղղություններով տեղաշարժվելու համար: Այդ մասին այսօր լրագրողներին է հայտնել ՀԿԵ ուղևորափոխադրումների տնօրինության պետ Գագիկ Մովսիսյանը: «Երևանի կայարանում տերմինալ տեղադրելու համար կպահանջվի 1,5 մլն դրամ, բացի այդ տոմսերի ձեռք բերման համար անհրաժեշտ ինտերնետ-կանալի ամսական վարձը կկազմի 100 հազար դրամ, սակայն մենք մտադիր ենք զեղչի հասնել Հայաստանի համար:
Հուսանք, որ 1-2 ամսում Երևանում հնարավոր կլինի ՌԵ տոմսեր գնել բոլոր ուղղություններով»,-ասել է նա: Ըստ նրա, նման առաջարկ ՀԿԵ-ն ստացել է ավտոբուսներով Ռուսաստանով ուղևորվող ուղևորներից:
Գագիկ Մովսիսյանը հավելել է նաև, որ այս պահին արդեն պայմանավորվածություն կա, որ Երևան-Բաթում գնացքի ուղևորները կարող են ձեռք բերել համալիր տարանցիկ փաթեթ, ուր մտնում է նաև շոգենավով ուղևորությունը դեպի Սոչի, ինչը 100-200 դոլար ավելի էժան կնստի, քան ավիատոմսը: «Նախորդ տարի մենք ունեինք շուրջ 20-30 հաճախորդ, հուսով ենք, որ այդ փորձը կշարունակվի նաև այս տարի»,-ասել է նա:

8 Июнь 2012 - 09:02 AMT
ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» ведет переговоры с российской РЖД о том, чтобы граждане Армении могли приобретать билеты по всем направлениям для передвижения на территории России. Об этом 8 июня на пресс-конференции в Ереване сообщил начальник дирекции пассажирских перевозок ЮКЖД Гагик Мовсисян. «Нам обойдется в 1,5 млн. драмов установление терминал на ереванском вокзале, помимо этого ежемесячная оплата Интернет-канала приобретения билетов составит 100 тыс. драмов, однако мы намерены добиться скидок для Армении. Будем надеяться, что в течение 1-2 месяца в Ереване можно будет приобрести билеты РЖД по всем направлениям», – сказал он. По его словам, такой спрос поступил в ЮКЖД от пассажиров, перемещающихся на автобусах по России, которые встречали проблемы с приобретением билетов.
Гагик Мовсисян также добавил, что на данный момент уже есть договоренность, чтобы пассажиры поезда Ереван-Батуми приобретали комплексный транзитный пакет, куда входят билеты на это направление, а также проезд на теплоходе до Сочи, что обойдется на $100-120 дешевле, чем авиабилет. «В прошлом голу у нас было порядка 20-30 клиентов, надеемся, что этот опыт будет продолжен и в этом году», – добавил он.