ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ընդլայնում է իր հասանելիության շրջանակները TelCell վճարային տերմինալների միջոցով` այսուհետ իր հաճախորդներին հնարավորություն ընձեռելով կատարել իրենց ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկերի մարումները TelCell վճարային տերմինալների միջոցով: Ծառայությունը հասանելի է ինչպես Երևանում, այնպես էլ ՀՀ մարզերում տեղակայված TelCell ընկերության շուրջ 800 տերմինալներով:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Գլխավոր Տնօրեն-Տնօրինության Նախագահի Ժ/պ Յու. Գուսև. «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մշտապես հետամուտ է իր հաճախորդներին առաջարկել վերջիններիս շահերին միտված նորարական լուծումներ: TelCell ընկերության հետ գործարկված այս նոր նախագիծը մենք գնահատում ենք որպես հաջող համագործակցության վկայական: Ավելի վաղ «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը» TelCell ընկերության հետ համատեղ մեկնարկել էր քարտային/բանկային հաշիվների համալրման ծառայությունը, որը վայելում է մեծ պահանջարկ Բանկի հաճախորդների շրջանում: Այս դեպքում մենք ևս վստահ ենք, որ վարկերի մարման գործընթացը նույնպես կվայելի մեծ ժողովրդակայնություն, քանի որ այն հնարավորություն է ընձեռում կատարել վճարում օրվա ցանկացած ժամի` առանց մասնաճյուղ այցելելու անհրաժեշտության»:
TelCell տերմինալների միջոցով ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկերի մարման գործընթացը բավականին պարզ է և մատչելի: Վճարման գործընթացը պահանջում է հաշված րոպեներ և հասանելի է 24/7 ռեժիմում` երկրի բոլոր հասարակական վայրերում: Անվտանգության տեսանկյունից գործարքի ավարտին հաճախորդի բջջային հեռախոսահամարին ուղարկվում է գործարքը հաստատող SMS հաղորդագրություն, իսկ վարկի մարված գումարը հաճախորդի հաշվին հասանելի է դառնում առավելագույնը մեկ բանկային օրվա ընթացքում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հղումը գտնվում է TelCell տերմինալի «Ծառայությունների վճարում» բաժնի «Բանկեր, ԱՊՊԱ, ՈՒՎԿ-եր» ենթաբաժնում, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:

11 Июнь 2012 - 11:52 AMT
Банк ВТБ (Армения) расширяет возможности своего доступа через платежные терминалы “TelCell”, предоставляя своим клиентам возможность посредством них погашать кредиты под залог золота. Услуга доступна через 800 платежных терминалов “TelCell”, установленных как в Ереване, так и в регионах РА.
“Банк ВТБ (Армения) всегда стремится предлагать своим клиентам инновационные решения, направленные на удовлетворение их запросов и интересов. Этот совместный проект, запущенный с компанией “TelCell”, мы оцениваем, как свидетельство успешного сотрудничества. Ранее Банк ВТБ (Армения) совместно с компанией “Telcell” запустил услугу пополнения карточных/банковских счетов, которая стала востребована и популярна среди населения страны. С вводом в действие новой услуги мы уверены, что процесс погашения кредитов через терминалы “TelCell” также будет пользоваться популярностью, поскольку он предоставляет клиентам Банка возможность осуществлять погашения в любое время дня, без дополнительных затрат средств и времени на посещение филиала для погашения кредита”, – сказал исполняющий обязанности генерального директора-председателя Директората ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” Ю. Гусев.
Процесс погашения кредитов под залог золотых изделий через терминалы “TelCell” достаточно прост и доступен. Процесс оплаты занимает считанные минуты и доступен в режиме 24/7 в любых населенных точках страны, где размещены и действуют платежные терминалы “TelCell”.
С целью безопасности, в момент завершения операции на мобильный телефон клиента отправляется СМС-сообщение с подтверждением погашения, а погашенная сумма становится обозримой на счету клиента максимум в течение одного банковского дня.