Հուլիսի 2-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,050 մլն դոլարի առք և վաճառք` 419 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 419 դրամ:
Ընդ որում հուլիսի 2-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 418,34 դրամ`հունիսի 29-ի համեմատ ավելանալով 0,33 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 528,32 դրամ` ավելանալով 2,71 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,15 կետով` կազմելով 12,83 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 2 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,050 млн. долларов по среднему курсу 419 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 419 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 2 июля составил 418,34 драмов, увеличившись по сравнению с 29 июня на 0.33 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 528,32 драма, увеличившись на 2.71 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,15 п.п. – до 12,83 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.