Հունիսի 29-ին Մոսկվայում կայացել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովը: Նիստում, մասնավորապես, հաստատվեց ՀԿԵ-ի տարեկան զեկույցը, ընտրվել է նոր Տնօրենների խորհուրդը և վերհսկիչ հանձնաժողովը, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Տնօրենների խորհրդում ընդգրկվեցին «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ նախագահ Վլադիմիր Յակունինը, «ՀԿԵ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Վիկտոր Ռեբեցը, «ՌԵ» ԲԲԸ ավագ փոխնախագահներ Վալենտին Գապանովիչը, Վադիմ Միխայլովը և Վալերի Ռեշետնիկովը, ՌԵ-ի Իրավաբանական դեպարտամենտի պետ Վադիմ Բինկովը, Տնտեսական կոնյունկտուրայի և ռազմավարական զարգացման դեպարտամենտի պետ Վալերի Վերեմեեվը, Տնտեսական դեպարտամենտի պետ Իրինա Կոստենեցը:
Հաշվի առնելով բիզնես-համագործակցության հիմունքները՝ Տնօրենների խորհրդում ընդգրկվեց նաև Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ներկայացուցիչը: Ներկայումս գործադիր մարմինը քննարկում է նշված պաշտոնը զբաղեցնողի թեկնածությունը:

4 Июль 2012 - 06:30 AMT
Годовое общее собрание акционеров ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» состоялось в Москве 29 июня. На заседании, в частности, был утвержден годовой отчет ЮКЖД, состоялось избрание членов Совета директоров и ревизионной комиссии.
В состав Совета директоров были избраны президент ОАО «РЖД» Владимир Якунин, генеральный директор ЗАО «ЮКЖД» Виктор Ребец, старшие вице-президенты ОАО «РЖД» Валентин Гапанович, Вадим Михайлов и Валерий Решетников, начальник Правового департамента ОАО «РЖД» Вадим Бынков, начальник Департамента экономической конъюнктуры и стратегического развития ОАО «РЖД» Валерий Веремеев, начальник Департамента экономики ОАО «РЖД» Ирина Костенец.
Принимая во внимание принципы делового сотрудничества, в состав Совета директоров включен также представитель правительства Армении (которое не является акционером ЮКЖД). В настоящее время исполнительный орган власти определяет кандидатуру на данную должность, сообщает пресс-служба компании.