Հայաստանի կառավարությունը հուլիսի 4-ի նիստում ընդունել է որոշում, որի համաձայն «Էքսպո Միլան 2015» ցուցահանդեսին ՀՀ մասնակցության կազմակերպման աշխատանքի ընդհանուր համակարգման գլխավոր հանձնակատար է նշանակվել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, իսկ ՀՀ մասնակցության ազգային օպերատորն է «Զարգացման հայկական գործակալություն» ՓԲԸ-ն։
Միլան էքսպոյին, որը տեղի է ունենալու 2015թ. մայիսի 1-ից հոկտեմբերի 31-ը, մասնակցելու հայտ է ներկայացրել շուրջ 154 պետություն։ Ցուցահանդեսի խորագիրն է «Կերակրենք մոլորակը` կյանքի էներգիան»։

4 Июль 2012 - 13:04 AMT
Правительство Армении на заседании 4 июля приняло решение, согласно которому для обеспечения эффективного участия республики в выставке «Экспо Милан 2015».
функции главного комиссара по вопросам координации подготовительных работ будут возложены на министра экономики Армении Тиграна Давтяна, а обязанности национального оператора – на Армянское агентство развития (ААР).
Для участия в индустриальной выставке, которая пройдет с 1 мая по 31 октября, заявки подали 154 государства. Выставка «Экспо Милан 2015» пройдет под девизом: «Накормим планету – энергию жизни».