2012թ. առաջին կիսամյակի բռնագանձումները գերազանցել են 7 մլրդ դրամի սահմանագիծը, ինչը 250 մլն դրամով ավելի է անցած տարվա նույն ժամանակահատվածից: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ամփոփոելով տարվա կիսմայակը ՀՀ ԴԱՀԿ նախագահ, արդարադատության գնդապետ Միհրան Պողոսյանը: «Այս ցուցանիշները վկայում են այն մասին, որ մեր աշխատանքը միշտ ծավալուն է և իմ գնահատմամբ կատարվում է հավուր պատշաճի»,-ասաց նա: Նրա խոսքով, ընթացիկ տարում հարուցվել է 51 447 կատարողական վարույթ նախորդ տարվա 42 761 դիմաց, ապահովելով 20 տոկոս աճ:
Պետական բյուջեի օգտին բռնագանձվել է մոտ 1,3 մլրդ դրամ, 2,9 մլրդ դրամ բռնագանձվել է իրավաբանական անձանցից, մոտ 1 մլրդ դրամ՝ ֆիզիկական անձանցից: Իր գործունեության հիմնական շեշտը Պողոսյանը դնում է նրա վրա, որ չկան ուշացած վարույթներ և խարդախությունների դեմ պայքարի վրա: Ըստ Միհրան Պողոսյանի, խարդախություններն ի հայտ եկան այն պատճառով, որ քաղաքացիները դեռ այդքան էլ գիտակ չեն, որ հարկադիր աճուրդները 2006թ. ի վեր իրականացվում են միայն էլեկտրոնային տարբերակով:

В первом полугодии 2012 года размер изъятий СПИСА превысил 7 млрд драмов, что на 250 млн драмов больше, чем в тот же период прошлого года. Об этом 10 июля во время встречи с журналистами сказал председатель СПИСА РА, полковник юстиции Мигран Погосян.
“Эти показатели свидетельствуют о том, что наша работа достаточно объемная, и, думаю, она выполняется надлежащим образом”, – сказал он.
По словам Миграна Погосяна, в текущем году было возбуждено 51 447 производств против 42 761 в прошлом, обеспечив тем самым 20%-ый рост.
В госбюджет в результате изъятий поступило около 1,3 млрд драмов, 2,9 млрд драмов было изъято у юридических лиц и примерно 1 млрд драмов – у физических лиц.
Основную ставку в своей работе Погосян делает на то, что нет просроченных производств, а также на борьбу с мошенничеством.