Վարույթը «Ալեքս Գրիգ» ՍՊԸ դեմ չի կարող կարճվել, քանի որ ընկերությունը ցանկացած պահի կարող է վերսկսել արտադրությունը, ասել է ԴԱՀԿ ղեկավար Միհրան Պողոսյանը հուլիսի 10-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում: «Եթե արտադրությունը վերսկսվի, ԴԱՀԿ-ն անհապաղ կարձագանքի»,-ասել է նա:
ՀՀ ԱՆ ԴԱՀԿ ապահովող ծառայության կողմից թիվ ՎԴ/41/8105/11 կատարողական թերթի պահանջով առգրավվել է «Ալեքս Գրիգ» ՍՊԸ-ի ք. Երևան, Շրջանային 102/3 հասցեում գտնվող մի շարք ապրանքային նշանների օղիներ՝ «Խլոպցի», «Ռուսկի բրիլիանտ», «Ուկրաինկա» և նույնանուն ապրանքանիշերի պիտակներ, խցաններ, ինչպես նաև դադարեցվել է հիշյալ օղիների արտադրությունը:

Административное производство в отношении ООО "Алекс Григ" не прекращено, поскольку производство продукции со стороны компании может быть в любой момент возобновлено, сообщил начальник службы Принудительного исполнения судебных актов Мигран Погосян 10 июля в Ереване. «Если производство будет возобновлено, но мы отреагируем в тот же день», – подчеркнул он.
21 июня СПИСА Министерства юстиции РА по исполнительному листу под номером VD/41/8105/11 изъяла ряд наименований водки, таких как "Хлопцы", "Русский бриллиант", "Украина", производимой ООО "Алекс Григ", находящейся по адресу г. Ереван, ул. Шрджанаин 102/3, одноименные торговые марки и пробки, а также остановила производство упомянутых наименований водки.