Քաղաքացիների տեղափոխումը հեշտացնելու նպատակով շուտով կբացվի Թավրիզ-Երևան օդային հաղորդակցությունը, ասել է Արևելյան Ադրբեջան նահանգի ղեկավար Ահմեդ Ալիրզա Բեյգին, ուրբաթ հաղորդում է իրանական հեռուստատեսության կայքը:
Ներկայումս ընթանում են երկու երկրների միջև անցագրային ռեժիմը չեղյալ համարելու վերաբերյալ հարցերի քննարկումները, և Պետությունների չմիավորվելու շարժման գագանաժողովին երկու երկրների նախագահները այս հարցի առնչությամբ որոշում կկայացնեն, ասել է Բեյգին:
Իրանի ՆԳ նախարարի` Հայաստան կատարած այցի ընթացքում ստորագրվել է Արևելյան Ադրբեջանի նահանգի և Հայաստանի երկու մարզերի միջև համագործակցության պայմանագիր, ասել է նահանգապետը:
Ըստ նրա, առաջիկա 45 օրերին Արևելյան Ադրբեջան նահանգ կժամանի Հայաստանի պատվիրակությունը և կքննարկի գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության հարցեր, հաղորդում է TREND-ը:

13 Июль 2012 - 12:10 AMT
С целью облегчения перемещения граждан вскоре откроется воздушное сообщение Тебриз-Ереван, сказал глава провинции Восточный Азербайджан Ахмед Алирза Бейги, сообщает в пятницу сайт иранского телевидения.
В настоящее время идет обсуждение вопроса об отмене визового режима между двумя странами, и на саммите государств Движения неприсоединения президенты двух стран примут решение по этому вопросу, сказал Бейги.
В рамках визита министра внутренних дел Ирана в Армению был подписан договор о сотрудничестве между провинцией Восточный Азербайджан и двумя районами Армении, сказал глава провинции.
По его словам, в ближайшие 45 дней в провинцию Восточный Азербайджан прибудет делегация из Армении и обсудит вопросы сотрудничества в сфере сельского хозяйства, передает TREND.