Մարտի 6-ին և լույս 7-ի գիշերն արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 50 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1100 կրակոց:
Արցախի ՊՆ հաղորդմամբ, ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:
Մարտի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 1000 կրակոց: Առաջնային գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ և ենթափողային նռնականետ` արձակելով 2 արկ:

50 ceasefire violations by the Azerbaijani army were registered on the contact line with Artsakh (Nagorno Karabakh) on March 6 and the night through March 7.
Azeri forces, in particular, used various caliber firearms to fire some 1100 shots.
The Karabakh Defense Army forces mainly refrained from retaliating to continue protecting their positions.
More than 55 ceasefire violations by the Azerbaijani army were registered on the contact line with Artsakh (Nagorno Karabakh) on March 5 and the night through March 6.
On March 6, Russian foreign minister Sergey Lavrov said Armenia and Azerbaijan are still far from reaching agreements on a number of key aspects of conflict settlement.