«Խաղաղությունն արվեստի» կազմակերպությունը շարունակում է իր ամենամյա ակցիան` Հայոց ցեղասպանության 102-րդ տարելիցին ընդառաջ ԱՄՆ-ի Մասաչուսեթս նահանգի 7 բանուկ մայրուղու վրա մարտ և ապրիլ ամիսների ընթացքում տեղադրելով էլեկտրոնային վահանակներ, իսկ ապրիլի 1-ից Բոստոնի հարավ-արևելյան ճեպընթաց մայրուղու վրա` կոչ անելով միջազգային հանրությանը ճանաչել 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանությունը:
«2017թ-ի ապրիլը համարվում է աշխարհում տեղի ունեցած ցեղասպանությունների և Հոլոքոստի հիշատակման ամիս, և այդ առիթով մեր վահանակներով կոչ ենք անում Թուրքիային ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը` հարգելով հիշատակը նաև բոլոր ցեղասպանությունների անմեղ նահատակների:
2016 թ-ին Հռոմի պապը այցելելով Հայաստան` եղավ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր` Ծիծեռնակաբերդում` անձնապես հարգելով 1,5 միլիոն անմեղ զոհերի հիշատակը: Վահանակը արտացոլում է պատմական այն պահը, երբ Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի հետ միասին Պապ Ֆրանցիսկոսը կաթոլիկ աշխարհի անունից խաղաղության պատգամ է հղում Թուրքիային դեպի Մասիսը բաց թողնված աղավնիների տեսքով` հորդորելով ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը»,- ասել է «Խաղաղությունն արվեստի» կազմակերպության հիմնադիր նախագահ, նկարիչ Դանիել Վարուժան Հեճինյանը:
«Խաղաղությունն արվեստի» կազմակերպությունը 2015թ-ին բարձրացրել է հարյուր վահանակ` նվիրված ցեղասպանության հարյուրամյակին, ինչպես նաև երախտագիտության վահանակներ Գերմանիային` Հայոց ցեղասպանության ճանաչման, ինչպես նաև Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսին նրա` 2015 թ-ի ապրիլի 12-ին Վատիկանի Սուրբ Պետրոսի տաճարում ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի սուրբ պատարագի մատուցման և այն 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանությունը անվանելու համար:
2003 թ-ին Դանիել Վարուժան Հեճինյանը հիմնել է «Խաղաղությունն արվեստի» անշահույթ կրթական մարդասիրական կազմակերպությունը, որն օգտագործում է արվեստի համընդհանուր լեզուն իրազեկելով մարդկային գոյավիճակի մասին, նպաստելով հակամարտությունների խաղաղ լուծմանը՝ առանցք ունենալով Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչումը:

Peace of Art will display a message of peace on seven electronic billboards across Massachusetts, U.S., calling on the international community to recognize the first genocide of the 20th century, the Armenian Genocide.
Daniel Varoujan Hejinian, Peace of Art president, explained: "April 2017 is the month of remembrance of the Holocaust and all genocides in the world, and on this occasion we are calling on Turkey to recognize the Armenian Genocide by honoring the memory of the innocent victims of all genocides. The billboards reflect the historical moment, when His Holiness Karekin II, together with Pope Francis, on behalf of the Armenian and Catholic community worldwide, released doves soaring towards Mt. Ararat, sending a message of peace to Turkey to recognize the Armenian Genocide."
Every year since 1996, Hejinian has been displaying the Armenian Genocide commemorative billboards. In 2003 Peace of Art, Inc., began to sponsor the Armenian Genocide Commemorative Billboards. In 2015, the organization launched its Armenian Genocide Centennial awareness billboard campaign, “100 Billboards for 100 Years of Genocide,” in the U.S. and Canada to commemorate not only the victims of the Armenian Genocide but also the victims of all genocides.
Peace of Art, Inc., is a non-profit educational organization registered with the Massachusetts Secretary of State. Founded in 2003 by the artist Daniel Varoujan Hejinian, Peace of Art uses art as an educational tool to bring awareness to the universal human condition and promote peaceful solutions to conflict. Peace of Art, Inc., is not associated with political or religious organizations, and it is focused on the global human condition.
Peace of Art is dedicated to the peace keepers and peace achievers around the world, and those who had the courage to place themselves on the line for the betterment of humanity.