Մարտի 26-ին և լույս 27-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 340 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ հաղորդմամբ, նախորդ օրը՝ մարտի 25-ին և լույս 26-ի գիշերը, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ևս 20 անգամ՝ այս անգամ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 250 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:
Կարդացեք նաև ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ Արցախ կատարած այցի մասի, որտեղ նա ասել է, թե «Հայաստանի զինուժի գերագույն գլխավոր հրամանատարն աչքը չի թարթելու, հարկ եղած դեպքում, «Իսկանդերի» համազարկի հրաման արձակելիս»:

В ночь с 26 на 27 марта Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС из разнокалиберного стрелкового оружия нарушил режим прекращения огня около 40 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
В указанный период Азербайджан произвел в направлении армянских позиций свыше 340 выстрелов.
В ночь на 25 марта Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил нарушил режим прекращения огня около 40 раз.ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций НКР более 220 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.