Ինքնաթիռը, որով Հայաստանից մեկնում էր Ղազախստանի ֆուտբոլի հավաքականը, հարկադիր վայրեջք է կատարել Երևանում: Արտակարգ վայրեջքի պատճառը շասսիի անսարքությունն էր:
Ուղևորները պետք է սպասեն, որ ինքնաթիռը փոխարինվի մեկ ուրիշով, և նրանք մեկնեն Հայաստանից, Sputnik Ղազախստանին հղումով գրում է Sputnik Արմենիան:
«Օդանավի հրամանատարը որոշեց վերադառնալ օդանավակայան։ Չարտերային ինքնաթիռի փոխարինումից հետո ծրագրվում է ուղևորվել Ղազախստան»,- Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է հավաքականի մամուլի քարտուղար Երբոլ Քաիրովը:

Самолет со сборной Казахстана по футболу на борту совершил вынужденную посадку в Ереване, откуда и произвел взлет, сообщает Sputnik-Казахстан.
Причиной экстренной посадки стала неисправность шасси, сообщил в микроблоге Twitter медиа-офицер сборной Ербол Каиров.
В настоящее время пассажиры ждут замены самолета, чтобы покинуть Армению.
«Командир воздушного судна принял решение вернуться в аэропорт. После смены чартерного самолета планируется вылет обратно в Казахстан», — пояснил Каиров.
26 марта в Ереване состоялся отборочный матч чемпионата мира 2018, в котором Армения победила Казахстан со счетом 2:0.