Ապրիլի 5-ին՝ ժամը 03:30-ին տեղեկատվություն է ստացվել, որ ժամը 03:16-ին ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 39.0710 և արևելյան երկայնության 48.480 աշխարհագրական կոորդինատներով (Ադրբեջան, Մասալը քաղաքից 15 կմ դեպի հյուսիս-արևմուտք), օջախի 20 կմ խորությամբ, 4.3 մագնիտուդով երկրաշարժ: Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել է 5-6 բալ:
ՀՀ ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ երկրաշարժը զգացվել է ԱՀ Ստեփանակերտ և Հադրութ քաղաքներում 3 բալ ուժգնությամբ:

5 Апрель 2017 - 06:23 AMT
На территории Азербайджана в ночь на 5 апреля произошло землетрясение. Подземный толчок магнитудой 4.3 зарегистрирован в 03:16 часов 5 апреля. Эпицентр землетрясения находился в 15 км к северо-западу от города Масаллы. Гипоцентр залегал на глубине 20 км. Сила подземного толчка составила 5-6 баллов по МСК – 64.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, землетрясение ощущалось на территории Республики Арцах, в Степанакерте и Гадруте силой 3 балла по МСК – 64.
Землетрясение наиболее сильно ощущалось в Лянкяранском и Масаллинском районах. В результате землетрясения х разрушений не зафиксировано.