5 Ապրիլ 2017 - 12:58 AMT
ԱՊՀ բոլոր երկրներն ահաբեկչական հարձակումների պոտենցիալ օբյեկտներ են: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ նշելով, որ մետրոյի պայթյունը Սանկտ Պետերբուրգում հաստատում է, որ ահաբեկչության հետ կապված վիճակը չի բարելավվում:
«Մենք տեսնում ենք, որ դրությունը, ցավոք, չի բարելավվում։ Դա են հաստատում վերջին ողբերգական իրադարձությունները Սանկտ Պետերբուրգում։ Ահաբեկչական հարձակումների հետևանքով մարդիկ են զոհվել, բազմաթիվ տուժողներ կան», – ասել է Պուտինը՝ ԱՊՀ երկրների անվտանգության մարմինների ղեկավարների հետ հանդիպմանը։
«Մենք գիտենք, որ ԱՊՀ երկրներից յուրաքանչյուրը, յուրաքանչյուրը, ահաբեկչական հարձակումների հնարավոր պոտենցիալ օբյեկտ կարող է լինել: Շատ են նաև այլ սպառնալիքները», – ասել է ՌԴ նախագահը, հայտնում է Ինտերֆաքսը։

5 Апрель 2017 - 11:57 AMT
Трагедия в Санкт-Петербурге подтверждает, что ситуация в сфере антитеррора не становится лучше, все страны СНГ являются потенциальными объектами террористических атак. Об этом заявил президент РФ Владимир Путин.
«Мы видим, что ситуация, к сожалению, не улучшается. И самое лучшее подтверждение этому – недавние трагические события в Санкт-Петербурге. В результате террористического акта погибли люди, много пострадавших», – сказал Путин на встрече с руководителями органов безопасности стран СНГ.
«Мы знаем, что каждая из наших стран, практически каждая, является возможным, потенциальным объектом террористических атак. Много и других угроз для наших стран», – сказал президент, передает Интерфакс.