Եվրամիության դիրքորոշումը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցում անփոփոխ է: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար Մալենա Մարդը:
Նա նշել է, որ հակամարտությունում գոյություն ունեցող ստատուս-քվոն անընդունելի է:
«Մենք աջակցում ենք Մինսկի խմբի ջանքերին՝ ուղղված ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը: Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Սալբերը ևս զբաղվում է տվյալ հակամարտության հարցով»,- նշել է նա, գրում է ադրբեջանական ԱՊԱ-ն:
Ավելի վաղ, Բաքվում ԵՄ ներկայացուցչության ղեկավարը հայտարարել էր, որ ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցում ստատուս քվոն կայուն չէ։

Позиция Евросоюза в связи с урегулированием нагорно-карабахского конфликта неизменна, и она известна всем. Об этом заявила глава представительства Европейского союза в Азербайджане Малена Мард.
Она отметила, что статус-кво по Нагорному Карабаху неприемлем, пишет АПА.
«Мы поддерживаем Минскую группу и ее усилия в связи с урегулированием нагорно-карабахского конфликта. Спецпредставитель ЕС Герберт Сальбер также занимается этим вопросом»,- отметила Мард.
Ранее глава представительства ЕС в Баку заявил, что в вопросе урегулирования карабахского конфликта статус-кво не является устойчивым.