13 Ապրիլ 2017 - 13:55 AMT
ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպանատանն ապրիլի 12-ին «Ок Հայաստան» խորագրով միջոցառմանը ներկայացվել է ՀՀ զբոսաշրջային գրավչությունը:
Միջոցառումն ուղղված էր ՀՀ և ՌԴ զբոսաշրջության ոլորտների առանցքային ներկայացուցիչների միջև կապերի ամրապնդմանը, ինչպես նաև նոր համատեղ նախաձեռնությունների իրականացմանը, հայտնում է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության մամուլի ծառայությունը:
Շնորհանդեսին մասնակցել է ՌԴ և ՀՀ տուրօպերատորների, կորպորատիվ միջոցառումների ներկայացուցիչների, հյուրանոցային համալիրների, զբոսաշրջային լրատվական կենտրոնների, ինչպես նաև հայ արտադրողների, ՌԴ առաջատար ավիափոխադրողների ավելի քան 100 ներկայացուցիչ:
Նշվում է, որ իր ելույթում ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանը կարևորել է զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցության սերտացումը, այվ թում ՀՀ շահագրգիռ մարմինների և ՌԴ մասնավոր հատվածի միջև՝ անդրադառնալով նաև Հայաստանի զբոսաշրջային հնարավորությունների պատշաճ ներկայացմանը լրատվամիջոցներում:
Հյուրերի համար վիրտուալ շրջագայություն էր կազմակերպվել Հայաստանով, ներկայացվել են ՀՀ-ում կորպորատիվ զբոսաշրջության հնարավորությունները, ինչպես նաև հայկական ուտեստները:

13 Апрель 2017 - 12:25 AMT
В посольстве Армении в России 12 апреля состоялось презентацией «Ок Армения» рассказали о привлекательности туризма в Армении.
Мероприятие было нацелено на укрепление связи между ключевыми игроками в сфере туризма Армении и России, также реализацию новых совместных инициатив, сообщает пресс-служба посолства РА в РФ.
В презентации приняли участие более 100 представителей российских и армянских туристических операторов, организаторов корпоративных мероприятий, гостиничных комплексов, туристических информационных агентств, а также десяток компаний-производителей армянских товаров и ведущих авиаперевозчиков России.
Отмечается, что в своем выступлении на церемонии открытия мероприятия посол Армении в РФ Вардан Тоганян подчеркнул необходимость углубления сотрудничества в сфере туризма между заинтересованными органами Армении и России и частным сектором, придав также важность освещению возможностей туризма в Армении в медиа.
Для гостей был организован виртуальный тур в Армению и представлены возможности корпоративного туризма в Армении, а также армянские национальные блюда.
В завершение мероприятия состоялся розыгрыш авиабилетов и туристических пакетов для отдыха в Армении.