18 Ապրիլ 2017 - 10:34 AMT
Հայաստանը չորրորդն է 2017-ի ամռանը ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների շրջանում ամենապահանջված երկրների թվում: Այդ մասին հայտնում են DaTravel.com ծառայության փորձագետները:
Ընկերության մասնագետները նման եզրակացության են եկել՝ ուսումնասիրելով ՌԴ-ում և արտերկրում ավիատոմսերի ամրագրման ցուցանիշները:
Ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների շրջանում առավել պահանջված ուղղությունն ամռանը կլինի Բուլղարիան: Երկրորդ հորիզոնականում Չերնոգորիան է, երրորդում՝ Վրաստանը, գրում է Lenta.ru-ն:
Հայաստանին հաջորդում են Իտալիան, Իսպանիան, Կիպրոսը, Չեխիան, Հունաստանը և Թուրքիան:
Հայաստանը ԱՊՀ և մերձավոր արտերկրի երկրների թվում 3-րդն է ռուսաստանցիների շրջանում համտեսային կամ գաստրոնոմիական զբոսաշրջության ոլորտում: Այդ մասին հայտնում է ՏուրՍտատ վերլուծական գործակալությունն իր վերլուծության հիման վրա: Ըստ գործակալության, Ռուսաստանի բնակիչների շրջանում գաստրոնոմիական զբոսաշրջության համար ամենապահանջված երկրների հնգյակում են Հայաստանը, Վրաստանը, Ադրբեջանը, Ղազախստանն ու Ուզբեկստանը:

18 Апрель 2017 - 10:15 AMT
Армения заняла четвертую строчку среди самых востребованных у российских туристов стран на лето 2017 года. Об этом сообщают эксперты сервиса для путешественников DaTravel.com.
Специалисты компании пришли к такому выводу, изучив информацию о бронировании авиабилетов по России и за рубеж.
Наиболее популярной у российских туристов страной для перелетов на лето была признана Болгария. На втором месте рейтинга из 10 позиций — Черногория. Замыкает тройку Грузия, пишет Lenta.ru.
За Арменией на пятой строчке расположилась Италия. В топ-10 в порядке убывания также попали Испания, Кипр, Чехия, Греция и Турция.
Армения заняла третье место среди стран СНГ и ближнего зарубежья, популярных для гастрономического туризма россиян. Об этом сообщает аналитическое агентство ТурСтат по итогам проведенного анализа. По данным агентства, в первую пятерку стран СНГ и ближнего зарубежья, популярных для гастрономического туризма жителей России, входят Армения, Грузия, Азербайджан, Казахстан и Узбекистан.