18 Ապրիլ 2017 - 11:14 AMT
Incisozluk-ի օգտատերերը, որը 4chan անանուն ֆորումի թուրքական տարբերական է, տապալել են Հայոց ցեղասպանության մասին «Խոստում» ֆիլմի վարկանիշը: Այդ մասին հայտնում է The Hollywood Reporter-ը:
Ռեժիսոր Մայք Մեդավոյը, որը եղել է ֆիլմի ցուցադրությանը Տորոնտոյի կինոփառատոնում, տեսել է, թե ինչպես է 900 կինոդիտող ծափահարել ֆիլմի վերջում, իսկ հետո հանկարծ ինչ-որ տեղից հայտնվեցին տասնյակ հազարավոր ցածր գնահատումներ: «Հոլիվուդը լիամետրաժ կինոնկար է նկարահանում Հայոց ցեղասպանության մասին և թրեյլերն արդեն հավաքել է մոտ 700.000 դիտում: Մենք պետք է ինչ-որ բան ձեռնարկենք, շտապ»,-ասվում էր ֆորումի գրառումներից մեկում, գրում է Lenta.ru-ն:
Ավելի ուշ ֆիլմն արագ սկսեց բացասական գնահատականներ ստանալ և գրանցեց 1.8 ցուցանիշը IMDb-ում: Կինովարկանիշների խոշորագույն կայքում ասել են, թե ոչ մի կերպ չեն կարող ազդել այդ իրավիճակի վրա, քանի որ պորտալը ստեղծված է «հասարակական կարծիքի արտահայտման համար»:
Ֆիլմին իրենց աջակցությունն են հայտնել Էլթոն Ջոնը, Լեոնարդո դի Կապրիոն, Սիլվեստր Ստալոնեն, Դոն Չիդլը, Ռայան Գոսլինգը, Ջեյսոն Բեյթմանը, Օրլանդո Բլումը, Ջորջ Քլունին, Շերը, Ալեքսիս Օհանյանը, Նինա Դոբրևը, Քիմ Քարդաշյանը, Յուրա Մովսիսյանը:
Ապրիլի 21-ին Լոս Անջելեսում տեղի է ունեցել ֆիլմի պրեմիերան: Երևանի կինոթատրոններում ֆիլմը կցուցադրվի ապրիլի 27-ից:

18 Апрель 2017 - 10:53 AMT
Пользователи Incisozluk — турецкого аналога анонимного форума 4chan — обрушили рейтинг фильма «Обещание» (The Promise), посвященного Геноциду армян. Об этом сообщает The Hollywood Reporter, передает Lenta.ru.
Режиссер Майк Медавой, побывавший на показе фильма на кинофестивале в Торонто, рассказал, что видел, как 900 зрителей благодарно рукоплескали в финале, а затем «из ниоткуда» появились десятки тысяч самых низких оценок. «Ребята, Голливуд снимает полнометражный фильм о геноциде армян, и трейлер уже набрал 700 тысяч просмотров. Мы должны что-то сделать с этим, и срочно», — говорилось в одном из сообщений на форуме.
Позднее фильм быстро начал набирать отрицательные отзывы и достиг оценки в 1.8 звезды на IMDb. На крупнейшем сайте с кинорейтингами отметили, что никак не могут повлиять на ситуацию, потому что портал создан для «выражения общественного мнения».
Фильм «Обещание» поддержали такие знаменитости как Элтон Джон, Леонардо ди Каприо, Сильвестр Сталлоне, Дон Чидл, Райан Гослинг, Джейсон Бейтман, Юра Мовсисян, Орландо Блум, Шер, Алексис Оганян, Нина Добрев, Ким Кардашьян.