Ամեն տարի Թուրքիան խստացնում է հսկողությունը սեփական ժողովրդի նկատմամբ՝ ճնշելով քաղաքացիական ազատություններն ու դատապարտելով ճշմարտությունը: Այդպիսի հայտարարություն է արել աշխարհահռչակ System of a Down ռոք խմբի երաժիշտ, հարվածայինՋոն Դոլմայանը Instagram-ի իր գրառման մեջ՝ հարգանքի տուրք մատուցելով Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
«2017-ի ապրիլի 24-ին լրանում է Հայկական Հոլոքոսթի թուրքական ժխտման 102-րդ տարելիցը: Ամեն տարվա հետ գնալով ավելի դժվար է դառնում փաստերը ժխտելը և ամեն տարի Թուրքիան խստացնում է հսկողությունը սեփական ժողովրդի նկատմամբ՝ ճնշելով քաղաքացիական ազատություններն ու դատապարտելով ճշմարտությունը»,-գրել է երաժիշտը:
«Խայտառակությունն ու պատասխանատվությունը Թուրքիայի առաջնորդներինն է, ցեղասպանության ժխտոյմը ցեղասպանության շարունակություն է»,- ասել է Դոլմայանը:

Each year Turkey tightens its grip on its own people, abusing civil liberties and condemning truth, drummer of System of a Down, John Dolmayan said in an Instagram post as he paid tribute to the victims of the Armenian Genocide.
"April 24th 2017 marks 102 years of Turkish denial of the Armenian Holocaust, each year the facts become harder to deny and each year Turkey tightens its grip on its own people, abusing civil liberties and condemning truth," Dolmayan said.
"The shame lies with its leaders as does the responsibility, denial of genocide is the continuation of genocide."
In 2014, System of a Down announced the Wake Up The Souls Tour to commemorate the 100th anniversary of the Armenian Genocide. The tour included a free concert in Republic Square in Yerevan, Armenia on April 23, 2015, their first show in the country.