Ապրիլի 28-ին Մոսկվայում, ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ, կայացել է Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի, Սերգեյ Լավրովի և Էլմար Մամեդյարովի աշխատանքային հանդիպումը:
Հանդիպմանը շարունակվել են քննարկումները ղարաբաղյան կարգավորման բանակցային գործընթացն առաջ մղելու շուրջ: Ընդգծվել է Վիեննայում և Սանկտ Պետերբուրգում 2016թ. ապրիլին և հունիսին կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված համաձայնությունների իրականացման անհրաժեշտությունը:
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները երախտագիտություն են հայտնել Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարարին՝ ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ հանգուցալուծմանն աջակցելուն ուղղված շարունակական ջանքերի համար: Նախարարները պայմանավորվել են շարունակել շփումները քննարկված բոլոր հարցերի առնչությամբ, ասվում է ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:
Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի նախարարների եռակողմ հանդիպումից հետո նրանց միացել են նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները՝ Ռուսաստանի, Միացյալ Նահանգների և Ֆրանսիայի դեսպանները, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչը։ Կայացել է մտքերի փոխանակում՝ ղարաբաղյան կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

The Armenian, Russian and Azerbaijani foreign ministers – Edward Nalbandian, Sergey Lavrov and Elmar Mammadyarov – held a working meeting in Moscow April 28 on the initiative of the Russian side.
At the meeting, the officials continued discussions on the prospects of the Karabakh conflict settlement talks, stressing the need to implement the agreements reached at the Vienna and St. Petersburg summits in April and June 2016, Armenian Foreign Ministry press service said.
The Armenian and Azerbaijani foreign ministers thanked their Russian counterpart for contributing to the efforts to find a peaceful solution to the conflict.
The officials agreed to continue the dialogue on all the issues discussed.
“Following the tripartite talks, the foreign ministers had a meeting with the OSCE Minsk Group co-chairs, as well as the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office. The sides exchanged ideas on the Nagorno Karabakh conflict’s settlement,” the statement said.