Ֆեյսբուքը 2016-ին Հայաստանի իշխանություններից սոցցանցի օգտատերերի տվյալների բացահայտման 16 հարցում է ստացել: Հարցումները հիմնականում առնչվել են 21 օգտատերի մասին տվյալներին:
2016-ի առաջին կեսին, հունվարից հունիս ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ կառավարությունը 9 հարցում է ուղարկել 12 աքաունթի վերաբերյալ: Հարցումների 66.67%-ը սոցցանցի ղեկավարության կողմից բավարարվել է:
2016-ի երկրորդ կեսին՝ հուլիս-դեկտեմբեր ամիսներին Հայաստանից 7 հարցում է ուղարկվել 9 աքաունթի վերաբերյալ: Բավարարվել է հարցումների 85.7%-ը:
Սոցցանցում հայտնել են նաև, որ 2016-ի հուլիսին սոցցանի հասանելիության խախտման դեպքեր են եղել Հայաստանում: Այդ խախտումները համընկել են ՊՊԾ գնդի գրավման հետ Երևանում:
2016-ի ընթացքում սոցցանցը նաև 6 հարցում է ստացել 8 աքաունթի տվյալների պահպանման մասին: Ընկերությունից հայտնել են, որ միջոցներ կձեռնարկեն օգտատերերի տվյալները 90 օր պահպանման համար, ինչը կապված է եղել պաշտոնական քրեական հետաքննությունների հետ:
2015-ի հունվարի 1-ից Ֆեյսբուքը օգտատերերի տվյալների կիրառման նոր քաղաքականություն է վարում: Սոցցանցը ունի նաև օգտատերի կոնտակտային տվյալներ, ընդ որում, ոչ միայն այն տվյալները, որ նա ներմուծել է գրանցվելիս, այլ նաև այն, որոնք նա կամ մեկ այլ օգտատեր փոխանցել է սոցցանցի ներքին մեսենջերով:

Facebook received seven requests submitted by Armenia as part of formal legal processes, agreeing to release information in 85.7% of cases in the six months to the end of December 2016, the tech giant’s own figures show.
In the first six months of 2016, Armenia sent nine legal process-related requests, Facebook revealed, and received some information in the 66.6% of cases.
Government requests for account data amounted to 21 throughout last year.
The American company, however, received no emergency requests for information about social media users from the government in the reporting period.
Also, the Menlo Park, California company cited the disruption affecting access to Facebook products and services in Armenia that took place during July 2016.
This disruption coincided with protests in Yerevan, the country's capital.
Having received a total of six preservation requests for eight accounts throughout 2016, the company said it will take steps to preserve account records in connection with official criminal investigations for 90 days “pending our receipt of formal legal process.”
Preservation letters require providers to preserve records that exist at the time the letter is received, but cannot require preservation of future information.