Հայաստանը ներկայացնող դերասանուհի և մոդել Մերի Հակոբյանն առաջին տեղն է գրավել Costa Blanca Fashion Week-International Best Male and Female World-2017 գեղեցկության միջազգային մրցույթում։ Այդ մասին մոդելը հայտնել է իր ֆեյսբուքյան էջում:
Մրցույթը տեղի է ունեցել մայիսի 5–15–ը Իսպանիայում։
Գրառման մեջ ասվում է, որ չնայած երազում էր հաղթանակի մասին, սակայն չէր էլ կարող պատկերացնել, որ հենց ինքը կդառնա Costa Blanca Fashion Week–ի հաղթողը։
«Մոդելային ոլորտում ես դեռ նորեկ եմ, և նման մեծ հաջողությունն իսկապես անսպասելի էր։ Ինձ համար կրկնակի հաճելի է, որ չնայած իմ մրցակիցները պրոֆեսիոնալ մոդելներ էին, բայց գլխավոր մրցանակին արժանացա ես»,-նշել է մոդելը։

Представляющая Армению актриса и модель Мери Акопян заняла первое место на международном конкурсе красоты Costa Blanca Fashion Week – International Best Male and Female World-2017. Об этом модель сообщила на своей странице в социальной сети Facebook.
Конкурс проходил 5-15 мая в Испании.
По признанию армянской участницы, она мечтала о победе, но не могла представить, что станет победительницей Costa Blanca Fashion Week.
«В модельной сфере я пока новичок и такой большой успех был действительно неожиданным. Для меня вдвойне приятнее, что хотя моими соперницами были профессиональные модели, но главный приз достался мне», – сказала модель.