Բաքվի մեկուսարանում կալանքի տակ պահվող հայտնի ռուսաստանցի բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը, որը ձերբակալվելով Մինսկում արտահանձնվել է Ադրբեջան, հանդիպել է մոր հետ: Ըստ փաստաբան Էդուարդ Չերնինի, հանդիպումը տեղի է ունեցել մեկուսարանի բուժկետում:
Ըստ փաստաբանի, Բելլա Լապշինան Բաքու է ժամանել քննության ընթացքով հետաքրքրվելու և որդու ինքնազգացողության մասին տեղեկանալու նպատակով: Նրան իրազեկել են, որ քննությունն իր որդու գործով ավարտվել է, հայտնում է Trend.az-ը:
Փաստաբանը հավելել է նաև, որ քրգործով քննությունն ավարտված է, գործը գտնվում է ուսումնասիրման փուլում, հետո նյութերը կուղարկվեն դատարան:

Арестованный блогер Александр Лапшин встретился со своей матерью Беллой Лапшиной в медпункте первого Бакинского СИЗО. Об этом 30 мая сообщил адвокат Лапшина – Эдуард Чернин, передает Trend.az.
По словам адвоката, Белла Лапшина приехала в Баку, чтобы узнать о ходе следствия и самочувствии сына. Она встретилась с сыном и была проинформирована о том, что следствие по делу ее сына завершено.
Адвокат также добавил, что следствие по уголовному делу, возбужденному в отношении Лапшина, завершено, и дело находится на стадии ознакомления. Затем материалы будут направлены в суд.